هدر موبایل
1397/06/30 09:08:00
سرویس فرهنگی
بیرانوندی مطرح کرد:

تعطیلات زمستانی مدارس قریب الوقع نیست

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سه نهاد حاکمیتی به دنبال تعطیلات زمستانی مدارس هستند، به ۴ بسته پیشنهادی آموزش و پرورش در این خصوص اشاره کرد.
تعطیلات زمستانی مدارس قریب الوقع نیست رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سه نهاد حاکمیتی به دنبال تعطیلات زمستانی مدارس هستند، به 4 بسته پیشنهادی آموزش و پرورش در این خصوص اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809109650731489.jpg تعطیلات,زمستانی,مدارس,قریب,الوقع,نیست Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جدی شدن بحث تعطیلات زمستانی مدارس به سابقه بررسی آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گریزی زد و گفت: پیشنهاد تعطیلات زمستانی با چند رویکرد مختلف و از سوی چند دستگاه متعدد مطرح بود و در برخی موارد آموزش و پرورش بر این باور بود که به این وزارتخانه چه ربطی دارد بخواهد برای رونق گردشگری به دنبال تعطیلات زمستانی باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متولی دیگر این پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، توضیح داد: مسئولان این حوزه معتقد بودند عملی شدن این پیشنهاد فرصتی ایجاد خواهد کرد که مردم بتوانند به خوبی از فصول مختلف سال برای تفریح و گردشگری استفاده کنند؛ ضمن آنکه فرصتی برای تجدید قوای نیروهای اداری و غیراداری خواهد بود و تلاش برای جاانداختن این نکته که ارزش و اعتبار زمستان برای رونق گردشگری کمتر از تابستان نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: از منظری دیگر سازمان محیط زیست به دنبال این تعطیلات بود و استدلال می‌کرد با این کار می‌توان در بحث آلودگی هوا مدیریتی انجام داد و آن را در شهرها تقسیم کرد.

آموزش و پرورش 4 بسته پیشنهادی برای تعطیلات زمستانی تدوین کرده بود

وی همچنین در ادامه به بسته‌های پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برای تعطیلات زمستانی هم اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش حدود 3 یا 4 بسته پیشنهادی و با ذکر دلایل خاص برای این منظور داشت که چرا مدارس تعطیل باشد و تعطیلات چگونه باشد؛ البته کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون اصلی آن را بررسی کرد ولی به نتیجه مطلوب نرسید.

بیرانوندی با بیان اینکه آموزش و پرورش در کشور ما نهاد حاکمیتی است و به شکل متمرکز اداره می‌شود، ادامه داد: تعطیلات زمستانی با وجود سه ماه فراغت تابستانی، تعطیلات ایام نوروز و این نکته که آغاز مدارس اول ماه مهر باشد، تعطیلات تابستانی را تحت تاثیر قرار می‌داد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر قرار باشد کمیسیون اصلی این پیشنهاد دولت در مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات باشد حرف و حدیث‌های زیادی روی آن وجود دارد و من آن را قریب الوقع نمی‌دانم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet