هدر موبایل
1397/06/31 08:50:00
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی:

مسئولان حاضر به واگذاری امور مرتبط با گردشگری ورزشی به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای جذب گردشگر ورزشی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود اما مسئولان حاضر به واگذاری امور به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند، گفت: تسهیل ورود گردشگران و ورزشکاران به کشور ضروری است.
مسئولان حاضر به واگذاری امور مرتبط با گردشگری ورزشی به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای جذب گردشگر ورزشی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود اما مسئولان حاضر به واگذاری امور به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند، گفت: تسهیل ورود گردشگران و ورزشکاران به کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109709019934.jpg مسئولان,حاضر,به,واگذاری,امور,مرتبط,با,گردشگری,ورزشی,به,سرمایه‌گذار,خصوصی,نمی‌شوند Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه الگوی واحد و جایگاهی درآمدزا برای گردشگری ورزشی تعریف نشده است، گفت: متاسفانه ورزش ایران فاقد کمپ‌های ورزشی باعناوین اردویی یا مراکز تفریحی و سرگرمی است و این مسئله گردشگری ورزشی در ایران را تحت‌ الشعاع قرار داده به همین دلیل افرادی که ورزش حرفه‌ای را دنبال می‌کنند از کمپ‌های ورزشی کشورهایی همچون ترکیه بهره می‌برند.

برای جذب گردشگر ورزشی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افرادی در ایران علیرغم تمام مشکلات اقتصادی به دنبال ایجاد این کمپ‌های ورزشی هستند تا علاوه بر ورزشکاران حرفه‌ای افراد به منظور تفریح نیز از آن‌ها استفاده کنند، افزود: برای جذب گردشگر ورزشی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود اما متاسفانه پروژه‌های فرهنگی و ورزشی با وجود اینکه فضای لازم در ایران وجود دارد جدی گرفته نمی‌شوند.

مسئولان حاضر به واگذاری امور به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند

وی بیان کرد: بر خلاف تاکید بر اجرای اصل 44 قانون اساسی اما مسئولان حاضر به واگذاری این امور به سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌شوند تا از این طریق افراد بسیاری به کار گرفته شده و در ادامه اقتصاد منطقه به حرکت در بی‌آید، درواقع متاسفانه افرادی از رانت دولتی با هدف ایجاد زیرساخت‌های گردشگری ورزشی استفاده کردند اما در ادامه قدمی از قدمی بر نداشتند.  

ایران ورزش‌ها و مناطق جذاب بسیاری برای رونق گردشگری ورزشی دارد

سیاوشی شاه‌عنایتی با بیان اینکه ایران ورزش‌ها و مناطق جذاب بسیاری برای رونق گردشگری ورزشی دارد، اضافه کرد: ایران با وجود داشتن ورزش‌های باستانی جذاب همچون چوگان و ظرفیت‌های طبیعی هنوز نتوانسته است به سودآوری قابل قبولی در حزوه گردشگری ورزشی برسد در حالی که می‌توان از ظرفیت آبی دریای خزر، خلیج فارس و کوه‌های فلات مرکزی و... بهترین بهره‌ها را برای رسید به درآمد برد.

 فاصله بسیار تا وضعیت مطلوب در حوزه گردشگری ورزشی

این نماینده مردم اظهارکرد: کشورهای مختلف به ظرفیت‌های بسیار گردشگری ورزشی واقف شده‌اند و از آن سود می‌بردند اما ایران در زمینه گردشگری ورزشی خوب عمل نکرده‌ و فاصله بسیار تا وضعیت مطلوب داریم.

ضرورت تسهیل ورود گردشگران و ورزشکاران به کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد ساز و کارهای دولتی، تسهیل ورود گردشگران و ورزشکاران به کشور و برگزاری مسابقات در راستای رویدادهای فرهنگی و هنری از وظایف اصلی دولت و نهادهای متولی ورزش است که باید با ارائه دستورالعمل مناسب، از این فرصت‌ها چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی با نظارت دولت و اجرای بخش خصوصی استفاده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet