هدر موبایل
1397/06/31 09:08:00
سرویس فرهنگی
اختیاری:

تصمیم سازی در حوزه علمی کشور با پژوهش رخ خواهد داد

رییس کمیته پژوهش و فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد که برای هر تصمیمی باید تصمیم سازی صورت گیرد و تصمیم سازی نیز نیاز به پژوهش دارد.
تصمیم سازی در حوزه علمی کشور با پژوهش رخ خواهد داد رییس کمیته پژوهش و فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد که برای هر تصمیمی باید تصمیم سازی صورت گیرد و تصمیم سازی نیز نیاز به پژوهش دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106525767330.jpg تصمیم,سازی,در,حوزه,علمی,کشور,با,پژوهش,رخ,خواهد,داد Icana

اسفندیار اختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت پژوهش در گشور گفت: باید این نکته را پذیرفت که پژوهش بخش مهمی از حل یک مسئله است درحالیکه به این نکته توجه نمی شود.

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی افزود: پژوهش کالای لوکس نیست که بتوان آن را حذف کرد درحالیکه که باید قبول کرد که تصمیم سازی توسط پژوهش انجام می شود تا تصمیم گیری ها درست صورت بگیرد.

مشکل علمی کشور نتیجه کنار گذاشتن پژوهش است

وی ادامه داد: اگر در مجلس برای حوزه پزوهش در کشور وقت گذاشته می شود و برای آن بودجه تخصیص داده می شود ولی متاسفانه خروجی مناسبی ندارد و آن نیز به دلیل عدم توجه مسئولان امر به این حوزه است زیرا بودجه به طور کامل داده نمی شود و یا اگر بخواهند هزینه ای از سبد علمی کشور کم کنند، متاسفانه حوزه پژوهش را حذف می کنند و یا در اولویت های اول حذف است.

پژوهش در کشور باید با آموزش همسان باشد

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: مدیران ارشد کشور باید بدانند که برای رسیدن به فناوری ها علی الخصوص فناوری بومی مسیری جز توسعه آموزش و پژوهش نیست زیرا آموزش را بخوبی طی شده و در مورد پژوهش نتوانستیم به آن استاندارد های مورد قبول برسیم؛ بنابراین پژوهش باید مورد توجه و در اولویت قرار بگیرد .

لزوم توجه به پژوهش های کاربردی در کنار تولید علم

رییس کمیته پژوهش و فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد:  باید این نکته مورد توجه باشد که تمام پژوهش تولید علم نیست؛ زیرا باید پژوهش های کاربردی که بتواند مشکلی را حل کند نیز به آن توجه کرد؛ بنابراین مدیران ارشد کشور علی الخصوص حوزه های علمی کشور باید به این اعتقاد برسند که برای هر پروژه ای و یا هر تصمیمی باید تصمیم سازی کنند و تصمیم سازی نیز نیاز به پژوهش و تحقیق دارد تا بتوان زمینه توسعه و پیشرفت کشور فراهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet