هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ترکی:

سودجویان در انتظار افزایش نرخ دارو در مهرماه هستند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به تاثیر جنبه روانی انتشار اخبار بر نابسامانی بازار دارو یادآورشد که سودجویان با دپوی دارو منتظر هستند تا در مهرماه نرخ داروها را افزایش دهند.
شنبه 31 شهریور 1397 ساعت 10:47
سودجویان در انتظار افزایش نرخ دارو در مهرماه هستند عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به تاثیر جنبه روانی انتشار اخبار بر نابسامانی بازار دارو یادآورشد که سودجویان با دپوی دارو منتظر هستند تا در مهرماه نرخ داروها را افزایش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg سودجویان,در,انتظار,افزایش,نرخ,دارو,در,مهرماه,هستند Icana

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر دپوی دارو توسط مسئولان حوزه سلامت بر بازار دارو که برخی از آن تحت عنوان عاملی در جهت افزایش نرخ و کمبود داروها یاد می‌کنند، گفت: بی‌تردید جنبه روانی ناشی از اخباری که در رابطه با کمبود دارو منتشر می‌شود بر وضعیت بازار دامن زده و مشکلات را تشدید می‌کند و این موضوع در بخش بهداشت و درمان به ویژه حوزه دارو شدت بیشتری هم دارد.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته به غیر از مسئولان، بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص یا مزمن نیز در پی انتشار هر نوع اخباری در رابطه با حوزه دارو دچار ترس و نگرانی می‌شوند و اقدام به دپوی دارو می‌کنند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که تحریم‌ها اثر گذاشته و در بازار ارز نیز مشکلاتی وجود دارد ما باید یک پروسه شش ماهه‌ای را برای اعلام نابسامانی موجود در بازار دارو طی می‌کردیم، اما در شرایطی که به طور ناگهانی اعلام می‌شود کمبود دارو وجود دارد، قطعا افرادی که در زمینه ساخت و تجارت دارو فعالیت دارند، اقدام به دپوی دارو می‌کنند.

گرانفروشی به بهانه واقعی کردن نرخ داروها

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: قیمت دارو شاید واقعی نباشد و نیاز باشد که افزایش پیدا کند، اما قطعا احتکارکنندگان دارو منتظر هستند تا در مهرماه قیمت داروها را افزایش دهند که باعث شده یا دارو تولید نکنند یا تولیدات خود را دپو کنند تا بعد از این بتوانند گرانتر بفروشند.

ضرورت نظارت بر کیفیت داروهای تولیدشده در شرکت‌های تحت لیسانس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در مورد وضعیت شرکت‌های سطح پایین خارجی که تحت عنوان تحت لیسانس در ایران به تولید دارو می‌پردازند، تصریح کرد: ما در بخش‌های مختلف صنعت از جمله دارو شرکت‌هایی را داشته‌ایم که تحت لیسانس فعالیت می‌کنند، اما این موضوع هم باید کنترل شود و این گونه نباشد که به اسم تحت لیسانس بودن از کیفیت داروها کاسته شود یا این شرکت‌ها به این عنوان که مواد اولیه مورد نیاز خود را از خارج وارد می‌کنند، تصمیم داشته باشند که قیمت دارو را افزایش دهند./

 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط