هدر موبایل
1397/06/31 12:43:58
سرویس اجتماعی
میرزاده:

برخورد با دستفروشان ماموریت وزارت آموزش و پرورش نیست/ رشد معضلات تربیتی با عدم نظارت برعملکرد دستفروشان در کنارمدارس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه برخورد با دستفروشان ماموریت وزارت آموزش و پرورش نیست،گفت: افزایش معضلات تربیتی با عدم نظارت برعملکرد دستفروشان درکنارمدارس امکان پذیراست.
برخورد با دستفروشان ماموریت وزارت آموزش و پرورش نیست/ رشد معضلات تربیتی با عدم نظارت برعملکرد دستفروشان در کنارمدارس سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه برخورد با دستفروشان ماموریت وزارت آموزش و پرورش نیست،گفت: افزایش معضلات تربیتی با عدم نظارت برعملکرد دستفروشان درکنارمدارس امکان پذیراست. https://cdn.icana.ir/d/019/201708104660206866.jpg برخورد,با,دستفروشان,ماموریت,وزارت,آموزش,و,پرورش,نیست/,رشد,معضلات,تربیتی,با,عدم,نظارت,برعملکرد,دستفروشان,در,کنارمدارس Icana

سید حمایت میرزاده درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حضور دستفروشان در خارج از  فضای مدارس، گفت:برخورد با دستفروشان در فضای خارج از مدارس وظیفه وزارت آموزش  و پرورش نیست و این در حالی است که برخورد با دست فروشان جزماموریتهای وزارت آموزش و پرورش نیست.

 نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبارزه با آسیب های اجتماعی  در  کنار فضای مدارس امری است که باید در  اولویت قرار بگیرد و از همین رو مسئولیت‌های وزارت آموزش وپرورش خارج از حیطه مدارس تعریف نشده است بنابراین  وزارتخانه مذکور نمی‌تواند دراطراف مدارس با دستفروشان برخورد قانونی کنند.

میرزاده افزود: لزوم ارائه وزارت بهداشت ودرمان در زمینه  آثار سو ء خرید مواد غذایی از دست فروشان برای هوشیاری دانش آموزان  الزامی  است و از  همین رو شهرداری، وزارت کشور ونیروی انتظامی نیزبه عنوان نهادهای مرتبط  میبایست با دست فروشان  برخورد قاطع کنند.

 وی ادامه داد: انسجام بخشی در فضای خارج از مدارس الزامی است تا ما با نظارت ویژه از نسل های آینده کشورمان محافظت بعمل آوریم واین در حالی است که  انتظار داریم،کمیسیون‌های  بهداشت و درمان و اجتماعی به موضوع حضور دست فروشان در کنار مدارس ورود کنند تا اجازه ندهیم دانش آموزان  با معضلات تربیتی وبهداشتی  روبرو شوند.

 نماینده مردم گرمی درمجلس افزود: اگر برخورد با دستفروشان در فضای خارج  از مدارس نیازمند قانونگذاری است، بهارستان می تواند با قانوگذاری  مشکلات  مطروحه را مرتفع کنند.

وی  بابیان اینکه برخورد با دستفروشان ماموریت وزارت آموزش و پرورش نیست تصریح کرد: افزایش معضلات تربیتی با عدم نظارت برعملکرد دستفروشان درکنارمدارس امکان پذیراست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  یادآورشد : برخورد با دست فروشان خارج از فضای مدارس جز وظایف آموزش  و پرورش  تعیین نشده است اما به جهت حساسیت موضوع می بایست دستگاه‌های مرتبط با هماهنگی از فروش مواد غذایی توسط دست فروشان در فضای خارج  مدارس جلوگیری کنند تا بتوان از سلامت  دانش آموزان که از هر مسئله ای با اهمیت تر است، محافظت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet