هدر موبایل
1397/06/31 12:28:24
سرویس فرهنگی
مرادی مطرح کرد:

استفاده از پوشش محلی در ادارات راهکاری مناسب برای احیای فرهنگ بومی

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان استفاده از لباس محلی در ادارات و دستگاه های اداری را گامی مناسب برای احیا و زنده نگه داشتن فرهنگ بومی میان مردم دانست.
استفاده از پوشش محلی در ادارات راهکاری مناسب برای احیای فرهنگ بومی رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان استفاده از لباس محلی در ادارات و دستگاه های اداری را گامی مناسب برای احیا و زنده نگه داشتن فرهنگ بومی میان مردم دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103826485450.jpg استفاده,از,پوشش,محلی,در,ادارات,راهکاری,مناسب,برای,احیای,فرهنگ,بومی Icana

احمد مرادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در موافقت با حضور کارمندان با لباس محلی در ادارات و دستگاه های اداری با بیان اینکه هم اکنون برخی از کارمندان استان هرمزگان با لباس سنتی و بومی سرکار حاضر می شوند، گفت: ایران کشوری پهناور که دارای اقوام و آداب و رسوم مختلف بوده و استفاده از لباس های بومی و محلی جزو فرهنگ مردم  تمامی مناطق محسوب می شود.

استفاده از لباس‌های محلی نباید به زمان‌های خاص منتهی شود

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه استفاده از لباس‌های محلی تنها نباید به زمان‌های خاص منتهی شود، افزود: تمامی فرهنگ‌ها دارای لباس‌های منحصر به فرد هستند و  احیای لباس و پوشش محلی راهکاری مناسب جهت زنده نگه داشتن فرهنگ بومی است.

انتقاد از فراموشی برخی آداب و رسوم کشور/ مسئولان گامی جدی برای احیای آداب و رسوم بومی بردارند

مرادی با انتقاد از فراموشی برخی آداب و رسوم کشور، ادامه داد: اغلب مردم رغبت زیادی به استفاده از پوشش محلی در ادارات دارند که نیاز است مسئولان ذیربط گامی جدی برای احیای آداب و رسوم بومی بردارند و با تلاش زمینه اجرای قانونی طرح ملی حمایت از لباس محلی را فراهم کنند.

 استفاده از لباس محلی در ادارات گامی مناسب برای احیا و زنده نگه داشتن  این فرهنگ میان مردم

این نماینده مردم در مجلس دهم، استفاده از لباس محلی در ادارات و دستگاه‌های اداری را گامی مناسب برای احیا و زنده نگه داشتن این فرهنگ میان مردم دانست و گفت: البته هر چند مجوز استفاده از لباس محلی صادر شده اما این موضوع اجبار نیست و هر کارمندی که تمایل داشته باشد می تواند از لباس‌های فرم استفاده کند.

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مورد هزینه بالای تهیه و تامین لباس‌های محلی، افزود: تولیدکنندگان رغبت چندانی به تولید لباس محلی نداشته و تولید آن اندک است؛ به طور قطع استقبال و حمایت بیشتر مردم و دولت افزایش حمایت از تولیدکنندگان، تولید و کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد که مردم می توانند به سهولت این لباس ها را تهیه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet