شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/06/31 12:48:13
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

سوءمدیریت عامل اصلی بحران اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی است/منابع جایگزین نفت در بودجه 97 پیش‌بینی شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، سوءمدیریت در هزینه‌کردها و نبود سرمایه‌گذاری برای افزایش درآمد را عامل اصلی ایجاد بحران اقتصادی برای صندوق‌های بازنشستگی دانست.
سوءمدیریت عامل اصلی بحران اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی است/منابع جایگزین نفت در بودجه 97 پیش‌بینی شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، سوءمدیریت در هزینه‌کردها و نبود سرمایه‌گذاری برای افزایش درآمد را عامل اصلی ایجاد بحران اقتصادی برای صندوق‌های بازنشستگی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105808002464.jpg سوءمدیریت,عامل,اصلی,بحران,اقتصادی,صندوق‌های,بازنشستگی,است/منابع,جایگزین,نفت,در,بودجه,97,پیش‌بینی,شده,است Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در مورد اظهارنظرهایی مبنی بر ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: یکی از مشکلات جدی کنونی که در کشور وجود دارد، وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و مشکلات مالی است که اغلب این صندوق‌ها با آن مواجه شده‌اند، تاجاییکه بسیاری از آنها را در معرض تعطیلی قرار داده است.

تامین اجتماعی در تامین منابع راس صندوق‌های بازنشستگی قرار دارد

نماینده مردم بویین زهرا درمجلس شورای اسلامی، در مورد اعلام این خبر که صندوق تامین اجتماعی هم در مرز ورشکستگی قرار گرفته است، ادامه داد: این خبر صحت ندارد، چرا که صندوق تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌ها از وضعیت خوبی برخوردار بوده و تنها صندوقی است که توانسته روی پا بایستد، مگر اینکه به تازگی با مشکل مواجه شده باشد.

وی در ارائه راهکار برای رفع مشکل اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، خاطرنشان کرد: قطعا این صندوق‌ها باید از سوی دولت حمایت شوند تا بتوانند بار دیگر روی پای خود بایستند، ضمن اینکه این صندوق‌ها هم باید منابع مالی که در اختیار دارند را به خوبی مدیریت کنند و با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای کسب درآمد، هزینه‌هایی که دارند را کاهش دهند.

بابایی صالح افزود: اگر صندوق‌های بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد اقدام نکنند با توجه به گزارشی که از وضعیت آنها در جلسات کمیسیون ارائه شده است، قطعا با بحران مواجه خواهند شد.

وی در بیان علل بروز مشکلات مالی برای صندوق‌های بازنشستگی یادآورشد: این صندوق‌ها نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی قوی دارند تا بتوانند کسب درآمد کرده و هزینه‌های خود را کاهش دهند، بنابراین سوءمدیریت عامل اصلی ایجاد بحران اقتصادی برای این صندوق‌ها بوده است.

کاهش فروش نفت دلیل قابل قبولی برای نزول درآمد صندوق‌ها نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه بخشی از درآمد حاصل از نفت به پرداخت دستمزدهای کارکنان و بازنشستگان اختصاص می‌یابد در شرایط تحریم و احتمال کاهش فروش نفت چطور می‌توان منابع مالی مورد نیاز این صندوق‌ها را تامین کرد، تاکید کرد: در قانون بودجه 97 با وجود قیمتی که برای نفت تعیین شد، مابه التفاوتی برای نرخ آن و کسب درآمدها وجود دارد و همه این موارد نیز در بودجه پیش‌بینی شده است، بنابراین تحریم‌ها و کاهش فروش نفت دلیل قانونی و قابل قبولی برای بروز مشکلات این بخش نیست، چرا که منابع پیش‌بینی شده قطعا به آنها تخصیص پیدا می‌کند و نوسانات نرخ نفت تاثیری در وضعیت آنها نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با منابع مالی جایگزین برای نفت که به صندوق‌های بازنشستگی تعلق خواهد گرفت، تصریح کرد: صندوق‌ بازنشستگی کشوری چندین زیرمجموعه بزرگ دارد، کما اینکه شرکت هواپیمایی آسمان یکی از آنها بوده که می‌توان با هماهنگی آنها برای تامین منابع مالی مورد نیاز این صندوق‌ها برنامه‌ریزی کرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet