ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1388/06/17 12:21:00
سرویس صحن
در صورت تصویب نهایی در مجلس نامگذاری می‌شود

29 دی، روز غزه، نماد مقاومت فلسطین

**مجلس شورای اسلامی به یک فوریت طرحی رای مثبت داد که در صورت تصویب نهایی روز ۲۹ دی ماه به عنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین نامگذاری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه به بررسی طرح یک فوریتی اعلام روز 29 دی ماه به عنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین پرداختند و یک فوریت این طرح را با 144 رای موافق و 24 رای مخالف به تصویب رساندند.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است:

مقاومت و نبرد مظلومانه اما قهرمانانه مردم مسلمان و سرافراز غزه با متجاوزان صهیونیستی در جهاد افتخارآفرین 22 روزه، با تحمل انواع تهاجمات و شدائد و صدها شهید و مجروح و ویرانی خانه‌ها، النهایه شکست تاریخی به ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی تحمیل نمود و این رژیم در آتش بس یکطرفه شکست خود را پذیرفت، به منظور پاسداشت و تعظیم این حماسه طرح اعلام روز 29 دی ماه 1387 به عنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و روز غزه در جهان با قید یک فوریت تقدیم می‌گردد.

در صورت تصویب نهایی این طرح، روز 29 دی ماه 1387 برابر با 18 ژانویه 2009 به عنوان غزه نماد مقاومت فلسطین اعلام و همه ساله در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت می‌شود.

براین اساس وزارت امور خارجه موظف است در این رابطه طرح لازم را تدوین نموده و به سازمان کنفرانس اسلامی ارائه و با تلاش سیاسی و رایزنی‌های لازم برای تصویب آن همت بگمارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet