هدر موبایل
1397/07/01 11:18:37
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

چالش جدید بخش تولید افزایش نرخ سود بانکی/بانک مرکزی ممانعت کند

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،گفت:افزایش نرخ سود بانکی به تخریب بخش تولید منجر می شود.
چالش جدید بخش تولید افزایش نرخ سود بانکی/بانک مرکزی ممانعت کند سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،گفت:افزایش نرخ سود بانکی به تخریب بخش تولید منجر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/51684.jpg چالش,جدید,بخش,تولید,افزایش,نرخ,سود,بانکی/بانک,مرکزی,ممانعت,کند Icana

رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص افزایش نرخ سود بانکی گفت:شنیده ها حکایت از این دارد برخی از بانک های خصوصی اقدام به افزایش نرخ سود بانکی کرده اند که این موضوع غیرقابل قبول است و به تخریب بخش تولید، منجر می شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شورای پول و اعتبار تاکنون مصوبه ای درباره تعیین نرخ سود بانکی نداشته بنابراین نباید بانک ها اقدام به افزایش نرخ سود بانکی کنند.

افزایش نرخ سود بانکی غیرقانونی است

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، افزود:اینکه بانک ها بخواهند به بهانه افزایش نرخ تورم، نرخ سود بانکی را افزایش دهند بخش تولید با چالش جدی روبرو می شود و این کار غیرقانونی محسوب می شود.

بانک مرکزی مانع بی نظمی در عملکرد نظام بانکی شود

زارع در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:نباید زحماتی که برای کاهش نرخ سود بانکی کشیده شده از بین برود چرا که با این کار عملا نه تنها کمکی به رشد تولید نمی شود بخش تولید که نیازمند نقدینگی است با مشکلات بیشتری روبرو می شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هر صورت مدیریت بانک مرکزی باید با اعمال نظارت موثر از بی نظمی در عملکرد نظام بانکی جلوگیری شود چرا که بی تفاوتی نسبت به افزایش نرخ سود بانکی، باعث تخریب اقتصاد کشور می شود و باید بانک مرکزی پاسخگو باشد./

پایان پیام

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet