خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/17 11:25:00
سرویس صحن
نماینده زاهدان در نطق میان دستور:

وزارت خارجه از حقوق شهروندان ایرانی در دیگر کشورها دفاع کند

**نماینده مردم زاهدان در مجلس تاکید کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری که در دیدار با هیات دولت ارائه فرمودند سرمشقی برای نمایندگان مجلس است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "حسینعلی شهریاری" روز سه شنبه در نطق میان دستور گفت: متاسفانه سیاست خارجی ما در موضع انفعالی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دخالت‌های نابجای کشورهای اروپایی مخصوصا سفارتخانه‌های آنها در اغتشاشات اخیر هیچ برخورد جدی با آنها انجام نشد.

شهریاری همچنین افزود: شیوخ اعراب کشورهای حوزه خلیج فارس متاسفانه بسیار گستاخ شده و رفتار بسیار زشت و غیر انسانی با شهروندان ایرانی دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس یادآور شد: شیوخ اعراب باید به هوش باشند کاری نکنند که صبر امت اسلامی تمام شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: از وزارت خارجه می‌خواهیم از حقوق شهروندان ایرانی به صورت جدی دفاع کند.

وی یادآور شد: از قوه قضاییه می‌خواهیم با عاملین اصلی اغتشاشات برخورد جدی کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هیچکس در جمهوری اسلامی نباید خود را جدا از قانون بداند و فکر کند که می‌تواند ماوی داشته باشد و از دست مجازات فرار کند.

شهریاری در خصوص حوزه انتخابیه‌اش تصریح کرد: متاسفانه منطقه آزاد چابهار نه تنها در راستای افزایش صادرات و کاهش مشکلات مردم و افزایش سرمایه گذاری حرکت نکرده بلکه به عنوان حیات خلوت مدیران منطقه آزاد چابهار درآمده که اموال عمومی را به غارت می‌برند.

وی سیاست مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به نقد کشاند و گفت: متاسفانه مدیرعامل در دیدار با مدیران تاکید بر تفرقه اندازی دارند لذا از سازمان بازرسی و آقای رحمانی فضلی درخواست اعزام یک هیات کارشناسی به چابهار برای بررسی تخلفات داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet