هدر موبایل
1397/07/01 17:35:44
سرویس فرهنگی
ساداتی نژاد:

لزوم رسیدگی به مشکلات خوابگاه های دانشجویی از جانب وزارت علوم

عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس گفت: شرایط نامساعد برخی از خوابگاه های دانشجویی زیبنده سیستم آموزشی کشور نیست.
لزوم رسیدگی به مشکلات خوابگاه های دانشجویی از جانب وزارت علوم عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس گفت: شرایط نامساعد برخی از خوابگاه های دانشجویی زیبنده سیستم آموزشی کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103454329679.jpg لزوم,رسیدگی,به,مشکلات,خوابگاه,های,دانشجویی,از,جانب,وزارت,علوم Icana

سیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید و ایام بازگشایی مدارس، در خصوص وضعیت خوابگاه های دانشجویی و انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت آنها از جانب وزارت علوم گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه ها ، رسیدگی به خوابگاه های دانشجویی باید در دستور کار وزارت علوم و تحقیقات قرار گیرد.

مشکلات خوابگاه های دانشجویی هر سال به سال آینده منتقل می شود

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  متاسفانه همه ساله بعد از شروع سال تحصیلی بحث اسکان دانشجویان و همچنین خوابگاه های دانشجویی و مشکلاتی که برای دانشجویان بوجود می آورد، مطرح می شود، ولی هیچ اقدامی در جهت بهبودی شرایط این خوابگاه ها از جاتب وزارت علوم دیده نمی شود.

فرسودگی ، نداشتن امنیت و عدم وجود امکانات اولیه مشکلات اصلی خوابگاه های دانشجویی

وی با انتقاد از وضعیت برخی نامساعد برخی از خوابگاه های دانشجویی ادامه داد:  بسیاری از خوابگاه های دانشجویی در سراسر کشور با مشکل فرسودگی ، نداشتن امنیت و نداشتن امکانات اولیه برای اسکان دانشجو مواجه هستند که برای سیستم آموزشی کشور زیبنده نیست.

این نماینده مجلس در دوره دهم با بیان اینکه برخی گزارشات رسیده از دانشجویان حاکی از عدم وجود امکانات لازم و همچنین فرسودگی خوابگاه های دانشجویی است، بیان کرد: وزارت علوم باید برای رسیدگی به وضعیت این خوابگاه و مطلوب شدن شرایط نگاه ویژه ای برای ترمیم یا ایمن سازی این خوابگاه ها انجام دهد.

تابستان بهترین زمان جهت رسیدگی به مشکلات خوابگاه های دانشجویی

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شایسته بود که در فصل تابستان بسیاری از خوابگاه ها تعیین وضعیت شده و مشکلات مربوط  به آنها شناسایی میشد و قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه ها، برای اسکان دانشجویان آماده می شدند، ولی باز جا دارد که وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویی سریعا مشکلات موجود در خوابگاه ها را مرتفع کند تا دانشجویان علی الخصوص دانشجویان دختر بدون هیچ دغدغه ای به کسب علم و انجام امور پژوهشی بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet