خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/01 17:33:00
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس:

اماکن تاریخی تخریب شده در شیراز مجددا احداث و بازسازی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با اشاره به شکایاتی مبنی بر تخریب برخی آثار تاریخی و میراث فرهنگی در استان‌های مختلف گفت: کمیسیون گزارشی از اشکالات و راهکارها برای حل این ایرادات تهیه کرده است که هفته آتی در صحن علنی قرائت می‌شود.
اماکن تاریخی تخریب شده در شیراز مجددا احداث و بازسازی می‌شود نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با اشاره به شکایاتی مبنی بر تخریب برخی آثار تاریخی و میراث فرهنگی در استان‌های مختلف گفت: کمیسیون گزارشی از اشکالات و راهکارها برای حل این ایرادات تهیه کرده است که هفته آتی در صحن علنی قرائت می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43573.jpg اماکن,تاریخی,تخریب,شده,در,شیراز,مجددا,احداث,و,بازسازی,می‌شود Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی که عصر امروز (یکشنبه، اول مهرماه) برگزار شد، گفت: شکایاتی از تخریب آثار تاریخی و میراث فرهنگی در چند استان به دست کمیسیون اصل نود رسید که بر همین اساس سفرهایی برای تهیه گزارش به برخی استان ها صورت گرفت.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: گزارش کاملی از وضعیت آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان های مختلف در فارس، اصفهان، خراسان رضوی و همدان تهیه کردیم که هفته آینده در صحن علنی مطرح می شود.

وی افزود: در این گزارش ضمن طرح اشکالات کار که عموما شامل ناکارآمدی مدیران، عدم وجود اعتبار کافی و یا عدم استفاده از بخش خصوصی بود، راهکارهایی نیز برای حل مشکلات ارائه شده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان به دستور کار بعدی این کمیسیون اشاره و خاطرنشان کرد: گزارش هایی از تخریب منازل و ساختمان های ثبت ملی در شیراز به کمیسیون رسید که طی سفری که به شیراز داشته و بازدیدی که صورت دادیم گزارشی نیز تهیه کردیم که در این گزارش تصمیماتی نیز برای احیای این ساختمان ها گرفته شد که بر اساس آن باید اماکن تخریب شده مجدد با همان شکل و شمایل در همان محل ها احداث و بازسازی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet