هدر موبایل
1397/07/03 07:32:00
سرویس فرهنگی
عبادی:

ورود کمیسیون آموزش به موضوع اخذ شهریه اجباری/ سازمان برنامه اعتباری فوری برای سرانه مدارس اختصاص دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه باید در مقطع کنونی اعتباری فوری برای سرانه مدارس در نظر گیرد، گفت: کمیسیون آموزش به موضوع اخذ شهریه اجباری از خانواده دانش آموزان ورود می‌کند.
ورود کمیسیون آموزش به موضوع اخذ شهریه اجباری/ سازمان برنامه اعتباری فوری برای سرانه مدارس اختصاص دهد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه باید در مقطع کنونی اعتباری فوری برای سرانه مدارس در نظر گیرد، گفت: کمیسیون آموزش به موضوع اخذ شهریه اجباری از خانواده دانش آموزان ورود می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/56792.jpg ورود,کمیسیون,آموزش,به,موضوع,اخذ,شهریه,اجباری/,سازمان,برنامه,اعتباری,فوری,برای,سرانه,مدارس,اختصاص,دهد Icana

سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز فصل بازگشایی مدارس، عنوان کرد: متأسفانه برخی از مدارس دولتی بر خلاف اصول قانون اساسی مبنی بر رایگان بودن تحصیل در کشور، اقدام به اخذ وجه از خانواده‎ها می‌کنند که این اقدام خلاف قانون است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش نیز با مشکل جدی بودجه‎ای مواجه بوده و سرانه بسیاری از مدارس پرداخت نشده است؛ لذا ضرورت دارد در مقطع کنونی که مدارس با مشکل جدی سرانه مواجه هستند، سازمان برنامه و بودجه کمک فوری به مدارس داشته باشد.

وی ادامه داد: در واقع در مقطع کنونی برای پیشبرد اهداف خود چاره‌ای جز دریافت وجه از خانواده‌ها ندارند ولی این مبالغ باید به صورت داوطلبانه اخذ شود نه اینکه مدرسه دولتی وجوه میلیونی از خانواده‌ها طلب کند.

ورود کمیسیون آموزش به موضوع اخذ شهریه اجباری

عبادی با تأکید بر اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات قطعا به موضوع اخذ شهریه اجباری از خانواده دانش آموزان ورود می‌‎کند، گفت: آموزش و پرورش ملزم به برخورد جدی با مدارس متخلف است و با توجه به شرایط اقتصادی نباید در این زمینه کوتاهی صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: خلاف قانون اساسی عمل کردن، خلاف سنگینی است که قطعا مجلس در این زمینه از بعد نظارتی خود استفاده خواهد کرد و با توجه به شرایط اقتصادی مردم کوتاه نخواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet