هدر موبایل
1388/06/17 12:56:00
سرویس سیاسی

آلیا:وزرات زنان مصداق خدمت و نه ولایت است

**"فاطمه آلیا" نماینده تهران و گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: درخواست بنده از رئیس مجلس این بود که اعلام وصول معرفی نامه وزرای پیشنهادی به بعد از ساعت ۱۰ موکول شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی که سه شنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می‌گفت، افزود: بدلیل در پیش رو بودن تعطیلات مجلس از صبح با آقای احمدی نژاد در تماس بودم که نامه معرفی وزرا را به خاطر اینکه نمایندگان با توجه به شب‌های قدر حاضر به لغو تعطیلات مجلس نبودند پس بگیرند.

وی افزود: در این فاصله نزد آقای لاریجانی رفتم و از ایشان خواستم که نامه اول آقای رئیس جمهور اعلام وصول نشود و ایشان هم ابتدا گفتند که نامه اول جلسه و بعد از صحبت‌های بنده اظهار داشتند که در پایان جلسه نامه وزرای پیشنهادی را اعلام وصول خواهند کرد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: اما در این فاصله که رئیس جمهور در حال تهیه نامه دوم به مجلس بودند آقای لاریجانی نامه اول را اعلام وصول کردند.

وی افزود: بنده پس از این اقدام به نزد ایشان رفتم و خطاب به ایشان گفتم قرار بود که نامه در پایان جلسه اعلام وصول شود و ایشان در پاسخ گفتند که بدلیل تذکرات نمایندگان این کار صورت گرفته است.

آلیا در پاسخ به این سوال که طبق آنچه گفته شده‌ آیا شما برنامه جدیدی را به مجلس ارائه خواهید کرد یا همان برنامه‌های وزیر پیشنهادی قبلی را ارائه می‌دهید؟ اظهار داشت: نه اینطور نیست و بنده برنامه‌های خودم را که پیش نویس آن آماده شده را به مجلس ارائه خواهم داد.

وی در پاسخ به این سوال که از نظر شما مجلس به شما رای خواهد داد یا خیر؟ اظهار داشت: اگر امر بر این قرار گیرد که بنده مجددا معرفی شوم که برنامه‌هایم را ارائه خواهم داد اما از نظر خودم فکر می‌کنم که در مجلس موثر‌تر خواهم بود.

آلیا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فراکسیون روحانیون مجلس و بویژه آقای محمدتقی رهبر اعلام کرده بود که نظر علماء در خصوص وزارت زنان مثبت نیست اظهار داشت: از آن جایی که بحث وزارت مصداق "ولایت "نیست بلکه مصداق "خدمت" است و از سوی دیگر مقام معظم رهبری شبهه شرعی نسبت به وزارت زنان نداشتند لذا به نظر نمی‌رسد برای معرفی زنان به عنوان وزیر مشکلی وجود داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet