انتخابات ریاست جمهوری
1397/10/12 12:44:16
سرویس سیاسی
ذوالقدر:

بارها دست ائتلاف سعودی در عدم پایبندی به توافقات سوئد رو شده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی اگر نمی توانند در آتش بس یمن نقشی داشته باشند،مسائل انسان دوستانه را رعایت کنند و موانع رسیدن کمک های بشردوستانه به یمن را ازمیان بردارند.
بارها دست ائتلاف سعودی در عدم پایبندی به توافقات سوئد رو شده است نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی اگر نمی توانند در آتش بس یمن نقشی داشته باشند،مسائل انسان دوستانه را رعایت کنند و موانع رسیدن کمک های بشردوستانه به یمن را ازمیان بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102286260991.jpg بارها,دست,ائتلاف,سعودی,در,عدم,پایبندی,به,توافقات,سوئد,رو,شده,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جنایات ائتلاف سعودی دریمن، گفت:اتفاقاتی در میان می‌افتد  قطعاً بسیاری از غیرنظامی ها و افراد عادی کشته می‌شوند و هیچ مجوز قانونی برای آن وجود ندارد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،افزود:در واقع یک اعلام جنگی که از طرف چند کشور انجام می شود و مردم بی گناه کشته می شوند،علاوه براین یک سری محدودیت هایی هم  در ایجاد کمک های بشردوستانه از قبیل دارو ،غذا و کمک های انسانی انجام می دهند و زن و مرد و کودک بی دفاعی که از نظر مواد غذایی و دارویی هم رو به تلف شدن هستند.

وی با اشاره به بازدیدهای نماینده سازمان ملل از اوضاع یمن مطرح کرد:قطعاً می‌خواهیم که سازمان های بین المللی و حقوق بشری در این مسئله دخالت کنند و خود نماینده سازمان ملل اعتراف کرده و از نزدیک شاهد بوده است که در آنجا جنایت جنگی رخ می دهد و غیرنظامی ها کشته می شوند،اما هیچ واکنشی در محکومیت این گونه جرایم جنگی و قطعنامه ای از طرف سازمان های بین المللی حقوق بشری دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به نقض آتش بس از سوی آل سعود در ادامه مطرح کرد:علی‌رغم گزارش هایی که نماینده سازمان ملل فرستاد، بازهم هیچ واکنشی متاسفانه دیده نمی شد و این موضوع نشان می‌دهد که سازمان ملل هم بی طرف نیست،این نقض آشکار حقوق بشر است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی اگر نمی توانند در آتش بس نقشی داشته باشند،مسائل انسان دوستانه را رعایت کنند و مانع کمک های بشردوستانه،دارویی ومواد غذایی نشوند،تصریح کرد:کشورهای مسلمان منطقه باید جلسه و اجلاس بگذارند و مانند موضوع سوریه کمیته ای را تشکیل دهند، کشورهایی که درگیر این مسئله هستند در یک مجموعه حرف هایشان را بزنند و به جای جنگ اختلافات را پشت میزهای مذاکره حل کنند؛اما گویا رژیم آل سعود و کشورهای هم پیمان هیچ توافقنامه ای را رعایت نمی کنند و همچنان آتش بر سر زن و کودک یمنی می بارد.

به گزارش خانه ملت؛آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان گروه‌های یمنی از 18 دسامبر(۲۷ آذرماه) در شهر بندری الحدیده که اصلی ترین مسیر ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن است، آغاز شد.

چهارمین دور مذاکرات صلح یمن از 6 دسامبر با حضور طرف‌های یمنی به ریاست نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن در استکهلم سوئد آغاز شد و روز پنجشنبه 13 دسامبر با توافق درباره آتش‌بس در الحدیده، غرب یمن به کار خود پایان داد،اما ائتلاف سعودی-اماراتی  بارها نقض آتش‌بس کرده است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet