ایام محرم 1398
1388/06/17 17:42:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد

در جلسه معارفه وزیر علوم بر تعامل با مجلس تاکید شد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در جلسه معارفه وزیر علوم بر نحوه تعامل وزارت علوم با مجلس تاکید شد.

علی کریمی فیروزجانی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه امروز تودیع و معارفه وزیر سابق و جدید علوم ،تحقیقات و فناوری اطلاعات در این کمیسیون گفت: در این جلسه از زحمات و خدمات دکتر زاهدی در طول 4 سال گذشته در دولت نهم و نیز تعامل مثبت ایشان با مجلس هفتم و هشتم تشکر و قدردانی شده و هدیه ای نیز به رسم یادبود تقدیم ایشان شد.

وی با بیان اینکه مراسم معارفه کامران دانشجو وزیر جدید علوم نیز امروز برگزار شد، افزود: در این جلسه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و کلان این وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده بابل خاطر نشان کرد: همجنین امروز در مورد بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی آینده که با حساسیت هایی روبروست نیز تبادل نظر صورت گرفت.

وی در این خصوص تصریح کرد: عده ای خارج از کشور بعد از حوادث اخیر  چشم طمع به دانشگاههای دوخته بودند و برخی از گروههای سیاسی داخلی نیز یا جاهلانه و یا غرض ورزانه دنبال این هستند که در دانشگاهها ناامنی ایجاد کنند، البته بیشتر دانشگاهیان و دانشجویان ما افرادی هستند که مسئولیت و تکلیف مهم تاریخی خود را خوب می دانند و همانند گذشته حامی نظام و انقلاب خواهند بود.

وی با بیان اینکه تاکید کمیسیون بر تقویت تعامل وزارتخانه علوم با مجلس بویژه با کمیسیون آموزش و تحقیقات بود، گفت: در این جلسه نحوه تعامل و کمک های مجلس به این وزارتخانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

کریمی تصریح کرد: برنامه هایی که وزیر به کمیسیون ارائه کرده بود در زمینه های مباحث توسعه کمی، ارتقا کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاهها، توسعه آموزش های دانشگاهی، توجه به موضوع عدالت در برنامه ریزی های آینده و رسیدگی به استانها و مناطق محروم، توجه به مسائل فرهنگی و سیاسی دانشگاه ها،احیاء تفکر دینی و گفتمان امام و انقلاب در دانشگاهها و نیز مسائل مربوط به اعزام دانشجویان ایرانی به خارج از کشور برای ادامه تحصیل و سامان دهی و نظام بخشی به فعالیت این دانشجویان در خارج از کشور بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet