هدر موبایل
1397/07/06 07:01:00
سرویس فرهنگی
سیاوشی عنوان کرد:

سهم 25 درصدی آموزش و پرورش از بودجه 1400 میلیارد تومانی توسعه ورزش

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سهم ۲۵ درصدی آموزش و پرورش از بودجه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی توسعه ورزش، گفت: به گفته مسئولان یک سوم این مقدار تخصیص پیدا کرده است.
سهم 25 درصدی آموزش و پرورش از بودجه 1400 میلیارد تومانی توسعه ورزش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سهم 25 درصدی آموزش و پرورش از بودجه 1400 میلیارد تومانی توسعه ورزش، گفت: به گفته مسئولان یک سوم این مقدار تخصیص پیدا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101171603141.jpg سهم,25,درصدی,آموزش,و,پرورش,از,بودجه,1400,میلیارد,تومانی,توسعه,ورزش Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به حکم قانونی برای توسعه ورزش گفت: در برنامه ششم توسعه و در قانون بودجه سال 97 ماده‌ای پیش بینی شده که بر اساس آن 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش همگانی اختصاص می‌یابد و زنان در این رابطه به صورت ویژه دیده شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبارات حاصله از این حکم هر سال به تناسب ارزش افزوده دریافتی تغییر می‌کند و طبیعتا در سال‌های آتی افزایش خواهد داشت؛ سال گذشته این رقم معادل 1400 میلیارد تومان و برابر با بودجه خود وزارت ورزش بود.

25 درصد از آن به آموزش و پرورش برای توسعه ورزش دانش‌آموزی تعلق می‌گیرد که بیش از 300 میلیارد تومان است و وزارتخانه اعلام کرد در شهریور ماه یک سوم این مقدار تخصیص پیدا کرده است.

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس  بیان کرد: اعتبار منظور شده برای ورزش زنان، ورزش همگانی، ورزش جانبازان و معلولان و ورزش زورخانه‌ای، سهمی 75 درصدی از ۲۷ صدم از مالیات بر ارزش افزوده دارد که از سوی وزارت ورزش و جوانان وصول و تقسیم خواهد شد.

به گزارش خانه ملت پیش از این، کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با مسئولان وزارت ورزش و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای بررسی وضعیت ورزش همگانی ونحوه هزینه‌کرد بودجه آن برگزار کرده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet