خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/17 18:09:00
سرویس بین الملل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه برزیل:

مخالف تحریم های شورای امنیت علیه ایران هستیم

**معاون سیاسی وزیر امور خارجه برزیل مواضع کشورمان را در قبال پرونده هسته ای مشروع عنوان کرد.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه برزیل بعدازظهر امروز (سه شنبه) در دیدار با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مشروعیت مواضع کشورمان در موضوع هسته ای و عدم کارایی تحریم در قبال ایران، گفت: گفتگو و مذاکره تنها راه حل موضوع هسته ای ایران است و تحریم ها نمی توانند یک راه حل مناسب برای این مسئله باشند.

وی در این دیدار بر حق کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کرد.

بر اساس این گزارش در ابتدای این دیدار، بروجردی با بیان اینکه دو کشور از ظرفیت های فراوانی برای توسعه و گسترش مناسبات میان دو کشور در عرصه های گوناگون برخوردارند، گفت: باید با استفاده از ظرفیت ها، پویایی و تحرک در رابطه دو جانبه در راستای منافع مشترک ایجاد کرد.

وی در ادامه برنقش با اهمیت همکاری های پارلمانی برای تقویت و تحکیم مناسبات دو کشور تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف حمایت می کند.

بروجردی از حوزه روابط پارلمانی به عنوان یکی از مهمترین حوزه های همکاری دو کشور یاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روند پرونده هسته ای کشورمان پرداخت و با اشاره به بسته پیشنهادی ایران برای مذاکره با گروه 5+1، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات آژانس و معاهده NPT و منافع متقابل آماده مذاکره است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلساستفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای را حق طبیعی ملت ایران دانست.

در ادامه این دیدار، روبرتو ژاگواریب، معاون سیاسی وزیر امور خارجه برزیل، بر اهمیت توسعه و تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و افزود: با توجه بهجایگاه مهم منطقه ای و بین المللی ایران، تقویت همکاری ها با ایران از اولویت های سیاست خارجی برزیل است.

وی در همین حال نقش مجالس دو کشور را در تقویت روابط دو کشور بسیار مهم قلمداد کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه برزیل همچنین در این دیدار با تاکید بر سیاست خارجی مستقل کشورش در قبال موضوعات مهم بین المللی، اظهار داشت: برزیل موافق تحریم ها شورای امنیت علیه ایران نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet