خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/17 15:49:00
سرویس سیاسی
تجری تشریح کرد

جزییات دیدار هیات چهارنفره مجلس با دادستان تهران

**عضو کمیته‌ ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اخیر جزییات دیدار روز یکشنبه هیات چهار نفره‌ این کمیته با جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "فرهاد تجری" گفت: در این دیدار جمع‌بندی‌ها و نقطه‌نظرات اعضای حاضر نسبت به برخورد با بازداشتی‌ها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این دیدار رعایت و حفظ شان استقلال قاضی و دستگاه قضایی در برخورد با موضوع مورد تاکید قرار گرفت. 

تجری ادامه داد: همچنین تاکید شد تقاضاهایی که از طریق سازمان‌ها، ضابطین و جراید مطرح می‌شود بر قاضی تاثیرگذار نباشد و دستگاه قضایی به عنوان تمییز دهنده حق از باطل و به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان ملجا و پناهگاه ستمدیدگان عمل کند.

نماینده‌ قصر شیرین اظهار داشت: یکی دیگر از موارد مورد تاکید در این دیدار آزادی هر چه سریع‌تر افرادی بود که نیاز به بازداشت‌شان احساس نمی‌شود و اتهامات سبک‌تری متوجه‌شان است.

وی ابراز امیدواری کرد که در آزادی این افراد و نیز در بررسی اتهامات سایر متهمین چه با عنوان طراح و چه به عنوان سرکردگان اصلی تسریع صورت گیرد و  اگر هم بعد از چندین ماه اتهاماتی مطرح است، جمع‌آوری و جمع‌بندی شود و قضات هر چه سریع‌تر به موضوع رسیدگی کنند.

تجری در مورد نحوه‌ برگزاری دادگاه‌های اخیر متهمان گفت: یکی دیگر از موارد مورد بحث در جلسه نمایندگان مجلس با دادستان تهران شکل رسیدگی در این دادگاه‌ها و انتقاداتی بود که به نحوه‌ برگزاری این دادگاه‌ها مطرح شده است.

و ی افزود: دادستان نیز در این مورد نقطه‌نظراتی داشت که قرار شد رویکرد دادگاه‌ها تفاوت کند که البته این مساله در رویکردهای قضایی نیز مدنظر قرار گرفته بود.

وی اظهار داشت: انتظار مجلس از قوه‌ قضاییه کاستن از بار ترافیکی بر روی مجلس و نظارت درون قوه‌ قضاییه است تا در مسیر رسیدگی‌ها منشا اثر و تعیین‌تکلیف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet