هدر موبایل
1397/07/07 00:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انارکی خبر داد:

تدوین گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پایان رسید

رئیس هیئت تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تدوین گزارش نهایی این هیئت تا ۱۰ روز آینده خبر داد.
تدوین گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پایان رسید رئیس هیئت تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تدوین گزارش نهایی این هیئت تا ۱۰ روز آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/104602.jpg تدوین,گزارش,تحقیق,و,تفحص,از,ستاد,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,به,پایان,رسید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  ، احمد انارکی محمدی رئیس هیئت تحقیق‌و‌تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  اشاره به آخرین وضعیت این تفحص، اظهار داشت:آخرین جلسه هیئت به منظور تفحص از این ستاد روز(دوشنبه 2 مهر) برای جمع‌بندی گزارش تدوین شده، برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، وی با بیان اینکه  گزارش هیئت در این باره در بیش از 150 صفحه تهیه و تدوین شده است، افزود:این گزارش در اختیار اعضای هیئت تفحص قرار گرفته تا آن را مطالعه و ظرف ده روز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در این باره مطرح کنند.

رئیس هیئت تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: پس از اخذ پیشنهدادات اعضا جمع‌بندی نهایی انجام شده و گزارش جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه پارلمان می شود.

انارکی‌محمدی با تاکید بر اینکه هیئت تحقیق و تفحص در جریان تدوین گزارش تلاش کرده‌اند نقاط قوت و ضعف واردات کالای قاچاق به کشور را احصا کند،گفت: در این گزارش نقاط ضعف و قوت‌ها شناسایی شده و در این میان به خطا‌های انسانی که عمدی و غیرعمدی بوده نیز برخورد کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در تهیه این گزارش به دنبال مچ‌گیری نبودیم، تصریح کرد:بلکه هدف اصلی این بود که بحث مبارزه و پیشگیری از قاچاق را به صورت جدی و از نظر ماهیتی دنبال کنیم و مبنای تفحص براساس استفاده از کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ها و مبتنی بر مسائل علمی و پژوهشی بود تا بتوانیم به خروجی خوبی برسیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه در تهیه این گزارش از اطلاعات، آمار و همچنین گزارشات دستگاه‌های ذیربط در این حوزه استفاده شده، اظهار داشت: علاوه بر این اعضای هیئت در جریان تفحص از این ستاد بازدید‌های میدانی از مبادی ورودی کالاها به کشور مانند گمرکات، بنادر و مرزها، داشتند  که از گزارشات این بازدیدها نیز در تهیه گزارش مذکور استفاده شده است.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet