هدر موبایل
1397/07/14 11:05:31
سرویس اقتصادی
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

تامین معیشت هر روز دشوراتر از دیروز/کاهش ارزش یارانه 45هزاری جبران شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:میزان ارزبری برخی از کالاها با میزان افزایش قیمت کالاها در بازار تناسبی ندارد.
تامین معیشت هر روز دشوراتر از دیروز/کاهش ارزش یارانه 45هزاری جبران شود سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:میزان ارزبری برخی از کالاها با میزان افزایش قیمت کالاها در بازار تناسبی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109794404675.jpg تامین,معیشت,هر,روز,دشوراتر,از,دیروز/کاهش,ارزش,یارانه,45هزاری,جبران,شود Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت:باید توجه کرد هزینه های خانوارها با رشد قابل توجهی روبرو شده و مردم در دیدار با نمایندگان مجلس از بابت این موضوع گلایه جدی دارند.  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه میزان ارزبری برخی از کالاها با میزان افزایش قیمت کالاها تناسبی ندارد در جامعه ملموس شده که این به معنای سوء استفاده از شرایط است بطور مثال شاید تنها 20 درصد ارز در بهای تمام شده یک کالا صرف شده باشد اما به بهانه افزایش نرخ ارز آن کالا با رشد 200درصدی روبرو شود، غیرقابل قبول است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:مردم همواره پایبند به نظام جمهوری اسلامی هستند و در صحنه برای حمایت از انقلاب حضور خواهند داشت اما مسئولان نیز وظیفه دارند اقدامات عملیاتی برای رفع مشکلات اقتصادی در کوتاه مدت و بلندمدت انجام دهند.   

نمایندگان در جریان سختی تامین معیشت و گرانی ها هستند/تلاش برای اصلاح شرایط اقتصادی 

سعیدی مبارکه در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:مردم عزیز اطلاع داشته باشند نمایندگان در جریان سختی وضعیت تامین معیشت و گرانی ها هستند و در این راستا برای اصلاح شرایط اقتصادی تلاش می کنند شرایط برای از بین رفتن قیمت های کاذب در بازار فراهم شود.  

وی ادامه داد:در حال حاضر مشکلات بخش تولید با توجه به نوسانات بازار ارز بیشتر شده و بطور طبیعی برای رفع مشکلات معیشتی کارگران، نمی توان خیلی از کارفرمایان انتظار داشت در این راستا باید تصمیماتی اتخاذ شود که بطور مثال در کوتاه مدت حداقل بتواند بخشی از مشکلات اقتصادی خانوارها را حل کند.   

یارانه 45 هزار تومانی نمی تواند در رفع مشکلات تاثیر داشته باشد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در شرایط فعلی اقتصاد، می توان اقدامات کوتاه مدت مانند افزایش میزان یارانه ها را در دستور کار قرار داد تا حداقل خانوارها برای تامین معیشت خیلی با مشکلات روبرو نشوند چرا که با کاهش ارزش پول ملی عملا یارانه 45 هزار تومانی نمی تواند در رفع مشکلات تاثیر داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet