پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/08 15:54:28
سرویس اجتماعی
طاهرخانی:

تحول اساسی در قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان غیرمجاز/روزنه‌های فرار از قانون بسته می‌شود

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: با توجه به وسعت مهاجرت‌های غیرقانونی نیاز به تحول جدی در قانون مبارزه با قاچاق انسان وجود داشت تا روزنه‌های فرار از قانون بسته شود.
تحول اساسی در قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان غیرمجاز/روزنه‌های فرار از قانون بسته می‌شود عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: با توجه به وسعت مهاجرت‌های غیرقانونی نیاز به تحول جدی در قانون مبارزه با قاچاق انسان وجود داشت تا روزنه‌های فرار از قانون بسته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105993968667.jpg تحول,اساسی,در,قانون,مبارزه,با,قاچاق,انسان,و,عبوردهندگان,غیرمجاز/روزنه‌های,فرار,از,قانون,بسته,می‌شود Icana

بهمن طاهرخانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با لایحه مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان غیرمجازگفت: با توجه به وضعیت فعلی جامعه و موقعیت بین المللی کشور، تحولات فراوانی در مباحث مربوط به قاچاق انسان و مهاجرت‌های غیر قانونی از طریق دلالان، واسطه‌گرها و عبور‌دهندگان غیرمجاز به وجود آمده است. متاسفانه امروزه قاچاق انسان ابعاد وسیع‌تری به خود گرفته و در برخی از موارد قاچاق اعضای بدن نیز وجود دارد.

ارسال لایحه مبارزه با قاچاق انسان  به دولت 

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان ضرورت‌های تدوین لایحه مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غیر مجاز  اظهار کرد: در سال 1383 به منظور مقابله با این پدیده، قانونی به تصویب رسید،اما با توجه به وسعت قاچاق انسان، قاچاق اعضای بدن و قاچاق مهاجر، نیاز به تحول جدی در این قانون‌ احساس می‌شد تا روزنه‌های فرار از قانون بسته شود. در حال حاضر این لایحه توسط قوه قضاییه به دولت ارسال شده و سپس برای طی مراحل قانون‌گذاری در مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد. اجرای این قانون تاثیر جدی و عمیقی بر کاهش قاچاق انسان خواهد گذاشت و می‌تواند روزنه‌های فرار از قانون را به حداقل ممکن و حتی صفر برساند.

نایب رییس فراکسیون مبارزه با جرائم و آسیب‌های اجتماعی، با اشاره به تاثیر نابسامانی‌های اقتصادی بر مهاجرت‌های غیرقانونی، اظهار کرد: افزایش قاچاق انسان و مهاجرت‌های غیرقانونی با وضعیت اقتصادی ارتباط مستقیمی دارد، بسیاری از افراد در داخل و خارج از کشور با تبلیغات کذب از التهابات روحی روانی افراد ناشی از فشارهای اقتصادی سوءاستفاده کرده و با  تشویق به مهاجرت آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و با دریافت مبالغ کلانی اقدام به این کار می‌کنند.

 90 درصد مهاجرت‌های غیرقانونی با شکست مواجه می‌شوند

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: عبوردهندگان غیر مجاز و قاچاقچیان انسان از لحاظ اقتصادی منافعی بسیار زیادی کسب می‌کنند، عمده این افراد با تبلیغات و ایجاد جاذبه‌های کاذب رفاهی، اشتغال در کشور‌های دیگر افراد را فریب می‌دهند. بیش از 90 درصد مهاجرت‌های غیرقانونی با شکست مواجه شده و حتی بسیاری از افراد زندگی مختصر خودشان را نیز از دست می‌دهند. 

تکنیک‌های جدید قاچاقچیان انسان کنترل مرز‌ها را دشوار کرده است

 عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، در پایان گفت:  وسعت بسیار زیاد مرز‌های کشور و تکنیک‌های جدید قاچاقچیان انسان برای خروج افراد، کنترل مرز‌ها را دشوار کرده است، با توجه به اینکه اکثر خروج‌های غیرقانونی از مرز‌های غربی کشور اتفاق می‌افتد، امیدواریم با تهیه ابزار و تجهیزات نوین و اجرای دقیق قوانین مانع از خروج‌های غیرقانونی از تمامی مرز‌های کشور شویم. هرچند که بسیاری از افراد با هدف زندگی بهتر اقدام به مهاجرت می‌کنند، اما دولت و حاکمیت در برابر سرنوشت مردم مسئول‌ هستند و باید شرایطی را در جامعه فراهم کنند که افراد به دام سودجویان و مافیای قاچاق انسان گرفتار نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet