هدر موبایل
1397/07/07 17:05:02
سرویس اجتماعی
صادقی:

رویکرد شفاف شورای شهر در پیگیری بازگشت املاک شهرداری/ شهرداری با صرفه جویی کمبودمنابع را حل کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: شهرداری باید از یک مسیر شفاف و درمدت زمان کوتاه تر بدهی های خود را تعیین تکلیف کند.
رویکرد شفاف شورای شهر در پیگیری بازگشت املاک شهرداری/ شهرداری با صرفه جویی کمبودمنابع را حل کند عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: شهرداری باید از یک مسیر شفاف و درمدت زمان کوتاه تر بدهی های خود را تعیین تکلیف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106275708292.jpg رویکرد,شفاف,شورای,شهر,در,پیگیری,بازگشت,املاک,شهرداری/,شهرداری,با,صرفه,جویی,کمبودمنابع,را,حل,کند Icana

محمود صادقی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیگیری های شورای شهر درخصوص استرداد املاک شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی با هدف کاهش بدهی های شهرداری، گفت: در شرایط فعلی مهم تر از اعداد و ارقام مالی این املاک و نقش موثر آن درکاهش بدهی های شهری رویکرد مثبت شورای شهر در نظارت بیشتر نسبت به عملکرد شهرداری  است؛ شفافیت، مبارزه با فساد و اعاده اموال نامشروع به نوعی نشان از رویکرد کارشناسی دوره پنجم شورای شهر دارد.

شورای شهر از فرصت ها بدون فضاسازی برای رفع مشکلات شهرداری استفاده کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اینکه یکی از مطالبات مردم و نخبگان درحال حاضر شفافیت درعملکرد شهرداری و افزایش نظارت ها از سوی شورای شهر است، افزود: البته درمجلس برای پیگیری تحقیق و تفحص از شهرداری به دفعات تلاش شد، اما متاسفانه آراء لازم را کسب نکرد؛ ولی چون شورای شهر از نظرات یک دستی برخوردار است؛ باید از این فرصت بدون هیچ واهمه و فضاسازی برای حل معضلات و مشکلات شهرداری استفاده شود.

پروسه استرداد اموال و املاک شهرداری بسیار پیچیده است

وی با انتقاد از اینکه املاک شهرداری در گذشته بنابه دلایلی حتی بدون هیچ سند و مدرکی به افراد حقیقی و حقوقی بسیاری واگذار شده است، تصریح کرد: بازگشت این اموال به شهرداری مشکلات و سختی های بسیاری دارد، زیرا با یک تصمیم اداری به تنهایی نمی توان این کار را پیگیری کرده و باید جنبه های قضایی آن را هم مدنظر قرار داد؛ متاسفانه پروسه استرداد اموال و املاک شهرداری بسیار پیچیده است.

بیشتربخوانید:

کیان پور: تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری های کشور

علیجانی: راهکار پرداخت بدهی های شهرداری تهران چیست؟

محجوب: ریختن درآمد میلیاردی تراکم فروشی در چاه ویل بزرگراه سازی

امکان پرداخت بدهی ها از طریق شهرفروشی وجود ندارد

صادقی با بیان اینکه برای تعیین تکلیف بدهی های شهرداری راهکارهای مختلفی از سوی شورای شهر مطرح می شود، گفت: درحال حاضر هیچ نظر واحدی برای پرداخت بدهی های شهرداری وجود ندارد، اما درهر صورت باید از یک مسیر شفاف که درمدت زمان کوتاه تری بتوان نتایج مثب را کسب کرد بدهی های شهرداری باید پرداخت شود، لذا از راه های گذشته در فروش شهر که نمی توان این مسئله را پیگیری کرد؛ اما شهرداری می تواند از ظرفیت های دیگر تامین منابع کرده و مشکلات را حل کند.

سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها افزایش پیدا کند

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه شهرداری از ریخت و پاش های اضافی در هزینه کرد منابع جلوگیری کند، افزود: شهرداری بخش بسیاری از منابع را می تواند از محل صرفه جویی ها تامین کند، البته از سال گذشته اقداماتی در این زمینه حاصل شده است، همچنین می توان سهم مالیات بر ارزش افزوده در شهرداری را افزایش داد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، تصریح کرد: از سوی دیگر می توان از طریق پروژه های درآمدزا درحوزه خدمات فرهنگی در شهرداری  بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت بدهی ها را بدست آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet