هدر موبایل
1397/07/07 16:18:49
سرویس فرهنگی
میرزاده خبر داد:

طهرانچی به کمیسیون آموزش می‌آید/بررسی نحوه تخصیص ارز دانشجویی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مجلس با اشاره به حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته جاری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: بررسی مشکلات دانشجویان خارج از کشور در دستور کار این هفته کمیسیون آموزش قرار دارد.
طهرانچی به کمیسیون آموزش می‌آید/بررسی نحوه تخصیص ارز دانشجویی سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مجلس با اشاره به حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته جاری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: بررسی مشکلات دانشجویان خارج از کشور در دستور کار این هفته کمیسیون آموزش قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809105854274086.jpg طهرانچی,به,کمیسیون,آموزش,می‌آید/بررسی,نحوه,تخصیص,ارز,دانشجویی Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته جاری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: محمد مهدی طهرانچی به منظور بررسی مشکلات و مسائل دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه گزارشی از برنامه‌های سال تحصیلی 98-97 و معارفه، یکشنبه هفته جاری در کمیسیون آموزش حضور می‌یابد.

مصوبات سفر کمیسیون آموزش مجلس به استان چهارمحال بختیاری با حضور وزیر علوم بررسی می‌شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش مجلس با محمد مهدی تهرانچی به منظور آشنایی با رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی و استماع برنامه‌های ایشان برای سال تحصیلی جدید برگزار خواهد شد، افزود: کمیسیون آموزش در سفر به استان چهارمحال بختیاری مصوباتی داشت و این مصوبات به مسئولان اجرایی ابلاغ شد در جلسه روز یکشنبه هفته جاری نحوه اجرای این مصوبات با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیگیری می‌شود.

آیا تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در جلسه یکشنبه کمیسیون بررسی می‌شود؟

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان در مجلس درپاسخ به اینکه آیا امکان بررسی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در جلسه روز یکشنبه وجود دارد، توضیح داد: خیر؛ این جلسه به منظور استماع برنامه‌های آقای تهرانچی و مشکلات دانشگاه‌های آزاد در  است و هدف دیگری در این جلسه بررسی نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد چرا کلید خورد؟

بررسی سوال نمایندگان از ویر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون آموزش

وی همچنین سوالات نمایندگان از وزیر علوم تحقیقات و فناوری را به عنوان دستور کار دیگر کمیسیون متبوعش در روز سه‌شنبه عنوان کرد و اظهار کرد: نمایندگان از وزیر علوم سوالاتی دارند که اولویت اول کمیسیون رسیدگی به این سوالات با حضور دکتر منصور غلامی است.

نحوه تخصیص ارز موردنیاز دانشجویان خارجی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: کمیسیون در ادامه جلسه روز سه شنبه جاری مشکلات دانشجویان خارج از کشور را بررسی می‌کند؛ جایابی این دانشجویان، تامین ارز مودنیاز آنها، انتقال دانشجویان خارج از کشور به داخل، بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها و تبادلات علمی از جمله مسائلی است که در روز سه شنبه بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همچنین مقرر است در روز دوشنبه (9 مهر ماه) کمیته آموزش و پرورش با موضوع پوشش تحصیلی و تعیین تکلیف بازماندگان از تحصیل با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شود، بررسی ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص مدارس خارج از کشور با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از برنامه‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet