خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/08 09:01:00
سرویس اجتماعی
حسین زاده تاکید کرد:

فرهنگ سازی، نظارت و برخورد قضایی مناسب سه ضلع کنترل کشتار پرندگان مهاجر

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: فرهنگ سازی، تشدید نظارت‌ها و برخورد قضایی مناسب راهکارهای مناسب برای کنترل کشتار پرندگان مهاجر است.
فرهنگ سازی، نظارت و برخورد قضایی مناسب سه ضلع کنترل کشتار پرندگان مهاجر نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: فرهنگ سازی، تشدید نظارت‌ها و برخورد قضایی مناسب راهکارهای مناسب برای کنترل کشتار پرندگان مهاجر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109036623103.jpg فرهنگ,سازی،,نظارت,و,برخورد,قضایی,مناسب,سه,ضلع,کنترل,کشتار,پرندگان,مهاجر Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از کشتار پرندگان مهاجر و به تبع آن شیوع آنفولانزای پرندگان و تهدید صنعت طیور تاکید کرد و گفت: ایران هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است اما متاسفانه طی سال‌های اخیر کشتار بی رحمانه آنان توسط عده‌ای سودجو زیر سایه ضعف نظارت محیط زیست نشان داد میزبان خوبی برای آنها نیستیم.

محیط زیست باید با تشدید نظارت ها از صید بی رویه و خرید و فروش غیرقانونی پرندگان مهاجر جلوگیری کند

نماینده نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید با تشدید نظارت ها از صید بی رویه و خرید و فروش غیرقانونی پرندگان مهاجر جلوگیری کند، افزود: متاسفانه شیوه‌های غیرقانونی شکار، نسل پرندگان مهاجر را در معرض انقراض قرار داده و ضعف عملکرد محیط زیست در مهار و کنترل این معضل به خوبی مشهود است.

صید پرندگان باید ساماندهی و حذف روش‌های غیرسنتی باید در دستور کار قرار گیرد

وی با بیان اینکه محیط زیست باید بر صید و شکار سنتی پرندگان مهاجر نظارت بیشتری داشته باشد، ادامه داد: صید پرندگان باید ساماندهی و حذف روش‌های غیرسنتی در دستور کار قرار گیرد تا خطر صید بی رویه و انقراض نسل پرندگان مهاجر کاهش یابد.

لزوم نصب دوربین‌های مدار بسته در محل زیست پرندگان مهاجر

نایب رییس فراکسیون امید مجلس دهم، با تاکید بر لزوم نصب دوربین‌های مدار بسته در محل زیست پرندگان مهاجر، گفت: همانطور که در حوزه‌های شهری از دوربین‌های مداربسته برای شناسایی متخلفان استفاده می‌شود باید در تالاب های مناطق جنوبی و شمالی کشور نیز نسبت به نصب این دوربین‌ها اقدام کرد؛ بی شک اگر نظارت نرم افزاری و سخت افزاری مناسب را در این مناطق داشته باشیم کشتار و صید پرندگان به حداقل خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

کشتار پرندگان مهاجر در سکوت محیط زیست/ تبدیل تالاب‌های خوزستان به قتلگاه پرندگان

حسین زاده با بیان اینکه محیط زیست باید در سال جاری با راهکارهای مناسب صید غیرقانونی پرندگان مهاجر را به حداقل برساند، تصریح کرد: البته انجام تدابیر پیشگیرانه از سوی محیط زیست باید  با آموزش‌های محیط زیستی همراه باشد و رسانه ملی باید با تولید برنامه‌های آموزشی مناسب  به مدیریت و کنترل این معضل کمک کند.

کشتار پرندگان مهاجر باید خط قرمز محیط زیست باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه کشتار پرندگان مهاجر باید خط قرمز محیط زیست باشد، گفت: بی‌شک با نظارت قوی و برخورد قضایی مناسب با متخلفان می توان تا حدودی به نسل‌کشی پرندگان مهاجر پایان داد البته در بلندمدت باید بتوان آموزش مناسبی را به مردم ارائه کرد و با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها حساسیت‌ها را نسبت به حفاظت از پرندگان مهاجر افزایش داد.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجموعه عوامل در کنار هم  شرایطی را فراهم کرد تا در مناطق جنوبی و شمالی کشور با کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر روبرو باشیم بنابراین نیاز است در شرایط فعلی بستری فراهم شود تا بتوان نسل این پرندگان را حفظ کرد البته برای حفظ محیط زیست نگاه علمی باید جایگزین نگاه سیاسی شود و از سیاسی خواندن فعالیت NGO ها خودداری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet