خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/07 16:36:30
سرویس اقتصادی
افتخاری مطرح کرد:

بلاتکلیفی 500 هزار میلیاردی پروژه نیمه تمام در کشور/پیشرفت 80 درصدی نیمی از پروژه‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای اعلامی در شرایط کنونی حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد.
بلاتکلیفی 500 هزار میلیاردی پروژه نیمه تمام در کشور/پیشرفت 80 درصدی نیمی از پروژه‌ها عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای اعلامی در شرایط کنونی حدود 500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108650497550.jpg بلاتکلیفی,500,هزار,میلیاردی,پروژه,نیمه,تمام,در,کشور/پیشرفت,80,درصدی,نیمی,از,پروژه‌ها Icana

محمدمهدی افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به واگذاری حدود 2 هزار طرح نیمه تمام به بخش خصوصی توسط دولت، گفت: در شرایط کنونی حوزه عمران دچار مشکلات بسیاری بوده که وجود هزاران طرح نیمه تمام یکی از این مشکلات به شمار می آید. البته واگذاری این طرح ها استراتژی کلان در کشور است و حتی رهبر معظم انقلاب اخیرا فرموده بودند که پروژه های نیمه تمام بر اساس اولویت پیگیری شوند.

واگذاری پروژه های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی در راستای اصل 44 است

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واگذاری پروژه های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی در راستای اصل 44 قانون اساسی بوده و با تحقق این موضوع، ضمن فعال شدن شرکت های غیردولتی و ایجاد اشتغال، سرمایه در کشور حفظ خواهد شد.

پروژه های نیمه تمام باید به شرکت‌های خصوصی دارای روزمه و کارنامه موفق واگذار شود

وی افزود: نکته قابل توجه در نحوه واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی است، به طوری که باید سازوکاری برای این حوزه اندیشیده شود تا پروژه به شرکت های دارای کارنامه موفق و قابل اطمینان واگذار شود، در غیر این صورت این احتمال می رود که پس از واگذاری، شرکت خصوصی هم نتواند به تعهدات خود پایبند باشد.

500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه بر اساس آمارهای اعلامی در شرایط کنونی حدود 500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه بخشی از سرمایه کشور در این پروژه متوقف شده، از این رو باید فکر اساسی برای تعیین تکلیف این پروژه شود، البته وزارت راه و شهرسازی معتقد است که تنها حدود 200 تا 250 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد.

نیمی از پروژه ها بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه نیمی از پروژه های نیمه تمام کشور بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: قطعا در شرایط کنونی اولویت اصلی تکمیل این گونه پروژه ها با درصد بالای پیشرفت فیزیکی است، زیرا با اعتبارات محدود نیز قابل بهره برداری خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet