هدر موبایل
1397/07/08 07:50:00
سرویس فرهنگی
زاهدی:

رییس جمهور به وزرا در خصوص رایگان شدن هزینه‌های آب و برق و گاز  مدارس تذکر دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور خواست به وزرای خود در خصوص اجرای قانون معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز  تذکر جدی دهد.
رییس جمهور به وزرا در خصوص رایگان شدن هزینه‌های آب و برق و گاز  مدارس تذکر دهد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور خواست به وزرای خود در خصوص اجرای قانون معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز  تذکر جدی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg رییس,جمهور,به,وزرا,در,خصوص,رایگان,شدن,هزینه‌های,آب,و,برق,و,گاز ,مدارس,تذکر,دهد Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اجرایی نشدن قانون معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز گفت کم‌کاری دولت در اجرای برنامه ششم توسعه و قوانین مربوط به بودجه جای گلایه دارد؛ مثلا مجلس در برنامه ششم توسعه در زمینه آموزش‌های مهارتی تاکید جدی داشت و به موضوعاتی همچون معافیت مدارس از هزینه‌های برق و گاز و آب، راهیان نور و رتبه بندی فرهنگیان توجه کرده بود ولی تاکنون هیچکدام اینها از دولت خروجی نداشته است.

نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم‌لطفی دولت نسبت به آموزش و پرورش، افزود: مجلس از دولت خواسته بود در قالب اصلاح الگوی مصرف، هزینه‌های برق و گاز و آب مدارس رایگان باشد ولی هنوز آیین‌نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است؛ لذا خواهش ما از رییس جمهور این است که به وزرای خود در این خصوص تذکر جدی دهد.

بیشتر بخوانید:

قانون رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس اجرا نشود، مجلس وارد عمل می‌شود

هیچ مدرسه دولتی نباید از اول فرودین ماه هزینه‌های آب و برق و گاز را بپردازد

ورود مجلس به ماجرای تهدید مدارس توسط وزارت نیرو

وی با بیان اینکه بی‌توجهی بودن به قوانین مصوب مجلس به نفع کشور نیست، خواستار تغییر رویکرد دولت شد و تصریح کرد: پیش از برنامه ششم توسعه و در اوایل سال 96 نیز قانونی به نام نظام جامع آموزش مهارتی در مجلس تصویب شد و دولت باید ظرف 6 ماه آیین نامه اجرایی آن را مصوب می‌کرد ولی آن را هم انجام نداده است.

زاهدی گفت: نظام جامع آموزش مهارتی یک تحول جدی در حوزه آموزش‌های مهارتی و هماهنگی زیرنظام‌های مختلف در کشور به وجود می‌آورد ولی متاسفانه دولت تاکنون قدمی در راستای اجرای این قانون برنداشته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاثیر شرایط اقتصادی کشور در بی‌توجهی به قوانین مصوب مجلس از سوی دولت را رد کرد و توضیح داد: این موضوعات ربطی به شرایط اقتصادی ندارد؛ مثلا بحث آموزش مهارتی اتفاقا به اقتصاد کمک می‌کند و مانع استخدام‌های بی‌رویه می‌شود که آموزش مهارتی در آن وجود ندارد لذا باید در دولت اراده‌ای برای اجرای قانون وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet