هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زمانی با نادرست خواندن اظهارات آلیا در خصوص قرائت نامه رییس جمهور در صحن علنی:

رییس مجلس آیین‌نامه داخلی را اجرا کرد

سرویس سیاسی
**مشاور رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق آیین‌نامه داخلی، رئیس مجلس باید در اولین فرصت نامه رئیس جمهور در معرفی وزرای پیشنهادی را در صحن علنی قرائت نماید.
چهارشنبه 18 شهریور 1388 ساعت 12:04

"حسن زمانی" در واکنش به اظهارات روز گذشته "فاطمه آلیا" در خصوص نحوه اعلام وصول نامه رئیس جمهور، ضمن نادرست خواندن سخنان وی، با  بیان اینکه روال معمول مجلس خواندن اینگونه نامه‌ها در ساعت 10 نیست، بلکه ابتدای جلسه است، تاکید کرد: راه دیگری جز اعلام آن وجود نداشت.

وی ادامه داد: صبح روز سه شنبه قبل از شروع جلسه سرکار خانم آلیا با رئیس مجلس تماس گرفت و اعلام نمود که با توجه به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری، شب گذشته تا صبح نخوابیده و مستمر تلاش کرده با رئیس جمهور تماس بگیرد که امکان‌پذیر نشد. با آقای رحیمی تماس گرفتم و خلاصه چون تردید جدی پیدا کرده‌ام، از شما به عنوان رئیس مجلس می‌خواهم موضوع را مدیریت کنید.

زمانی خاطرنشان کرد: اما از آنجا که سرکار خانم آلیا علاقه‌مند بودند که با رئیس جمهور صحبت کنند، رئیس مجلس قبول کردند تا حدود ساعت 10 موضوع در مجلس خوانده نشود، اما وقتی با تذکرات نمایندگان - که به حق بود - مواجه شدند، ساعت 30/9 نامه را قرائت کردند.

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی با نادرست دانستن ارتباط تعطیلات تابستانی مجلس با استرداد نامه معرفی وزرای پیشنهادی نیرو و آموزش و پرورش و نیرو از سوی رییس جمهور، یادآور شد: در نامه رئیس جمهور هیچ اشاره‌ای به این موضوع شده بود.

وی تصریح کرد: مساله تعطیلات برای مجلس طبق آیین نامه حل شده است و اصولا مطابق آیین نامه تعطیلات مجلس نمی‌تواند مانع بررسی نامه رئیس جمهور شود.

زمانی خاطرنشان کرد: به همین دلیل سه شنبه آینده برای زمان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهاد شده اعلام گردید.

زمانی اظهار داشت: اگر رئیس جمهور یا خانم آلیا می‌‌خواهند در نظر خود تجدیدنظر نمایند درست نیست آن را به تعطیلات مجلس ارتباط دهند.

مشاور رییس مجلس همچنین  عذرخواهی کردن رئیس مجلس به خاطر قرائت نامه معرفی وزرای پیشنهادی را نادرست خواند و گفت: رییس مجلس آیین‌نامه داخلی را اجرا کرده‌اند و خلافی مرتکب نشده‌اند که عذرخواهی کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000