هدر موبایل
1397/07/08 10:37:28
سرویس فرهنگی
عبادی:

پیشرفت هر کشوری در گرو تربیت و فرهنگ سازی صحیح است

رئیس کمیته فرهنگ کمیسیون آموزش معتقد است که با سرمایه گذاری بر تربیت و فرهنگ سازی صحیح در نسل های امروز و آینده کشور، می توان راه های پیشرفت را براحتی طی نمود.
پیشرفت هر کشوری در گرو تربیت و فرهنگ سازی صحیح است رئیس کمیته فرهنگ کمیسیون آموزش معتقد است که با سرمایه گذاری بر تربیت و فرهنگ سازی صحیح در نسل های امروز و آینده کشور، می توان راه های پیشرفت را براحتی طی نمود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106185147139.jpg پیشرفت,هر,کشوری,در,گرو,تربیت,و,فرهنگ,سازی,صحیح,است Icana

سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   در خصوص عدم تربیت و فرهنگ سازی صحیح در سیستم آموزشی کشور علی الخصوص در آموزش و پرورش گفت: هدف تشکیل آموزش و پرورش، تربیت و فرهنگ سازی در کنار آموزش است که متاسفانه چندین سال است که مغفول مانده است و دلیل اینکه به معلمان، فرهنگی گفته می شود، التزام آنها به تربیت دانش آموزان و فرهنگ سازی صحیح است؛ بنابراین باید به مقوله تربیت و فرهنگ به عنوان شاخه اصلی سیستم آموزشی کشور نگاه کرد.

آموزش احکام نماز و حجاب در مدارس به تنهایی اصل تربیت را انجام نمی دهد

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شوری اسلامی تصریح کرد: در کشور نگاه به فرهنگ سازی و تربیت در دوران تحصیلی دانش آموزان، متاسفانه نگاه درستی نیست؛ زیرا تنها این مقوله، خلاصه در آموزه های دینی از جمله حجاب و عفاف و احکام نماز و غیره شده؛ علی رغم اینکه کارهای انجام شده خوب است ولی کافی نیست؛زیرا بحث نظم، انضباط کاری، مسئولیت پذیری، قانون گرایی و صداقت بسیار مهم است که توجهی به آموزش آنها و فرهنگ سازی درمورد آنها در آموزش و پرورش صورت نمی گیرد.

فسادهای موجود در کشور حاصل عدم تربیت و فرهنگ سازی صحیح در آموزش و پرورش

وی ادامه داد: با نگاهی اجمالی به بزه های صورت گرفته در کشور از قبیل اختلاس و فسادهای اداری موجود، می توان گفت غالب آنها ناشی از عدم تربیت صحیحی است که در نسل گذشته اتفاق افتاده است؛ بنابراین باید بحث تربیت و فرهنگ سازی در آموزش و پرورش بسیار جدی تر از آموزش دنبال کرد زیرا آثار آن در جامعه بیشتر خود را نشان می دهد.

آموزش؛ پیشتاز از تربیت در مدارس کشور

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در طول سال های اخیر مقوله آموزش بیشترین توجه را به خود اختصاص داده زیرا دانش آموزان برای ورود به دانشگاه و اخذ مدرک تنها به آموزش نیاز دارند درحالیکه اگر فردی در رشته حسابداری وارد دانشگاه شده و بعد از اخذ مدرک وارد محیط کار شود، آیا این فرد با امانت داری، صداقت کاری و مسئولیت پذیری آشنا می باشد؛ درحالیکه تخصص لازم را دارد؟ ولی این امکان وجود دارد که با وجدان کاری آشنا نباشد؛ بنابراین مشکل عدم توجه به تربیت و فرهنگ سازی آثار خود از جمله اختلاس ، اخذ رشوه و دیگر فسادها را در آینده نشان می دهد.

کشورهای توسعه یافته بر تربیت بیشتر از آموزش تاکید دارند

عبادی تاکید کرد:آموزش و پرورش باید مقوله تربیت و فرهنگ سازی را از دوران ابتدایی شروع کند و بیشتر از آموزش به پرورش نسل آینده توجه کند؛ زیرا غالب کشورهای توسعه یافته و پیشرفته تلاش خود را در ساختن فردی مسئولیت پذیر، منضبط و قانون مدار از ابتدای کار و از دوران کودکی فرد بکار می گیرند و آنچه امروز از پیشرفت این کشورها مشاهده می شود، بدلیل توجه ویژه آنها به تربیت و فرهنگ سازی است.

رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: آنچه مشهود است، مغفول ماندن بحث تربیت و فرهنگ سازی در آموزش و پرورش است، بنابراین با سرمایه گذاری بر تربیت و فرهنگ سازی صحیح در نسل های امروز و آینده این کشور، می توان راه های توسعه و پیشرفت را براحتی طی نمود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet