هدر موبایل
1397/07/08 10:51:00
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی تشریح کرد؛

اتحاد میسا تلاش ناموفق کاخ سفید برای ادامه بقا در خاورمیانه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکا برای ایجاد اتحاد استراتژیک خاورمیانه(میسا) هیچ هم‌پیمان قدرتمندی ندارد.
اتحاد میسا تلاش ناموفق کاخ سفید برای ادامه بقا در خاورمیانه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکا برای ایجاد اتحاد استراتژیک خاورمیانه(میسا) هیچ هم‌پیمان قدرتمندی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/122556.jpg اتحاد,میسا,تلاش,ناموفق,کاخ,سفید,برای,ادامه,بقا,در,خاورمیانه Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تلاش آمریکا برای ایجاد اتحاد استراتژیک خاورمیانه به منظور مقابله با تهدیدات خلیج فارس گفت: این اقدامات آمریکا نقش رجزخوانی دارد و آنها طی سال های اخیر بارها ائتلاف هایی علیه جمهوری اسلامی تشکیل دادند از جمله ائتلاف با 33 کشور علیه ایران بود.

ائتلاف‌ها و جبهه‌های جدید آمریکایی در منطقه ناشی از شکست‌های متعدد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین به ائتلاف آمریکا در حدیبیه یمن علیه ایران و انصارالله اشاره کرد که به همدستی سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی بود و افزود: آنها می خواستند با این ائتلاف شهر را از دست انصارالله خارج کنند اما شکست فاحشی در این زمینه خوردند و یمنی هایی که در اوج فقر به سر می بردند باعث شکسته شدن هیمنه ارتش آمریکا شده و ارتش آنها را دچار جنگ فرسایشی بلندمدت کردند.

وی ادامه داد: قدرت غرب خود را به تنهایی حریف همه دنیا می داند اما علیرغم حضور 20 ساله آنها در غرب آسیا هنوز نتوانسته اند از پس تفکر و مقاومت مردم برآیند و صحبت از ائتلاف و جبهه جدید در خاورمیانه می کنند.

کریمی قدوسی بر همین اساس تصریح کرد: اگر با ادبیات آمریکایی ها آشنا باشیم متوجه می شویم هرگاه آنها دچار شکستی در منطقه می شوند با اینگونه راهکارها به نوعی اعتراف به شکست می کنند چنانچه ترامپ نیز معترف بود که تا کنون میلیاردها دلار در منطقه هزینه کرده اما جز شکست چیزی نصیب آنها نشده است.

فرانسه، انگلیس، سعودی، امارات؛ هیچکدام قدرت همکاری در اتحاد استراتژیک خاورمیانه ندارند

وی در ادامه فرانسه و انگلیس را هم پیمانان خارج از منطقه آمریکا در شکل گیری ائتلاف ها عنوان کرد و ادامه داد: فرانسه حتی در جنگ خلیج فارس نیز حضور داشته و انگلیس نیست بارها در این ائتلاف ها حضور یافته و از آن خارج شده است و در کنار آن همواره شاهد حضور کشورهای منطقه مثل سعودی هستیم که البته چند سالی است که درگیر جنگ با انصارالله است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی سعودی خود درگیر جنگ بوده و از طرف دیگر امارات نیز به عنوان دیگر متحد آمریکا در منطقه دیگر سربازی برای جنگ ندارد از این رو کسی برای ائتلاف جدید تحت عنوان میسا باقی نمی ماند آن هم در شرایطی که جریان مقاومت از میان مردم مظلوم منطقه قیام کرده و قصد دارند کشورهای خود را از شر شرارت های آمریکایی نجات دهند.

به گزارش خانه ملت، کاخ سفید خواهان تشکیل میسا (اتحاد استراتژیک خاورمیانه) تا پایان ماه دسامبر است تا با ساختن سپری مقاوم در برابر تهدیدات خلیج فارس که ایران را در صدر لیست تهدیدات می داند، مقاومت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet