آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر خبر داد:

پیشنهاد اداره اموال فرزند توسط مادر درحدود حضانت در طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده

سرویس اجتماعی
عضو فراکسیون زنان مجلس، گفت: مادران علی رغم پذیرش داوطلبانه برای حضانت از فرزند از توان و پشتوانه مالی برای تربیت سالم و صالح فرزند به واسطه عدم دسترسی به اموال و دارایی های فرزند برخوردار نیستند.
سه‌شنبه 10 مهر 1397 ساعت 11:11
پیشنهاد اداره اموال فرزند توسط مادر درحدود حضانت در طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده عضو فراکسیون زنان مجلس، گفت: مادران علی رغم پذیرش داوطلبانه برای حضانت از فرزند از توان و پشتوانه مالی برای تربیت سالم و صالح فرزند به واسطه عدم دسترسی به اموال و دارایی های فرزند برخوردار نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg پیشنهاد,اداره,اموال,فرزند,توسط,مادر,درحدود,حضانت,در,طرح,اصلاح,قانون,حمایت,از,خانواده Icana

سیده فاطمه ذوالقدر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده در کمیسیون قضایی و حقوقی در توضیح این طرح، گفت:  بر اساس این طرح  مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت ضرر و زیان و مصلحت طفل در حدود حضانت در صورت عدم تامین آن از سوی قیم، اداره اموال فرزند را بر عهده گیرد.

 ولایت و حضانت در عین رابطه نزدیک با یکدیگر، در زمان فوت پدر در بحث تربیت  مشکلاتی را ایجاد می کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس قوانین و مقررات ویژه ای که در موضوع سرپرستی و تربیت اطفال و محجورین وجود داشت، دو نهاد ولایت و حضانت در عین رابطه نزدیک با یکدیگر، در زمان فوت پدر در بحث تربیت و پرورش کودک مشکلاتی را ایجاد کرد، به طوری که مادران علی رغم پذیرش داوطلبانه و مشتاقانه برای حضانت از فرزند از توان و پشتوانه مالی برای تربیت سالم و صالح فرزند به واسطه عدم دسترسی به اموال و دارایی های فرزند برخوردار نبودند؛ بنابراین این امر مشکلاتی را در کانون خانواده که مأمن امن و آرامش برای تربیت و پرورش طفل است به وجود می آورد.

کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده درکمیسیون قضایی تصویب شد

وی با بیان اینکه بر این اساس پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده 43 قانون حمایت خانواده با رویکرد حمایت از خانواده و فرزندان به عنوان سرمایه های انسانی و اجتماعی کشور مطرح شد، تصریح کرد: در توضیح بیشتر می توان گفت که بدین نحو که مادر در مدت حضانت، اداره امور اموال و حقوق مالی طفل را با رعایت ضرر و زیان و مصلحت فرزند عهده دار باشد. که در همین راستا، طرح پیشنهادی فوق در کمیسیون حقوقی و قضایی طرح بحث گردید و با موضوعاتی که مطرح شد کلیات این طرح مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

عضو فراکسیون زنان مجلس، تاکید کرد: همانطور که اشاره شد بر اساس طرح ، مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت ضرر و زیان و مصلحت طفل در حدود حضانت در صورتی که رعایت ضرر و زیان و مصلحت طفل از سوی جد پدری یا قیم تأمین نگردد، اداره اموال فرزند را برعهده بگیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000