شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/07/10 10:50:56
سرویس اجتماعی
پوربافرانی:

قانون منع بکارگیری بازنشستگان خط بطلانی بر اعمال تبعیض‌ها شد/استثناشدن منتخبان مردم از این قانون تصمیم عادلانه‌ای بود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان را گامی در جهت ممانعت از اعمال هر نوع تبعیض در دستگاه‌های دولتی و احترام به رای مردم در استثناشدن منتخبان آنها دانست.
قانون منع بکارگیری بازنشستگان خط بطلانی بر اعمال تبعیض‌ها شد/استثناشدن منتخبان مردم از این قانون تصمیم عادلانه‌ای بود عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان را گامی در جهت ممانعت از اعمال هر نوع تبعیض در دستگاه‌های دولتی و احترام به رای مردم در استثناشدن منتخبان آنها دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107163207344.jpg قانون,منع,بکارگیری,بازنشستگان,خط,بطلانی,بر,اعمال,تبعیض‌ها,شد/استثناشدن,منتخبان,مردم,از,این,قانون,تصمیم,عادلانه‌ای,بود Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد تاثیر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در بهبود وضعیت سیستم اداری کشور، گفت: اجرای این قانون هم مسیر را برای بهره‌مندی از تجربه و تخصص بازنشستگان هموار می‌کند و هم فرصتی برای بهره‌مندی از ظرفیت نیروی جوان کشور ایجاد خواهد کرد.

قانون منع بکارگیری بازنشستگان نقطه پایان رانت اداری شد

وی تصریح کرد: اجرای این قانون باعث شده تبعیض‌هایی که در طول سالیان گذشته وجود داشته است، کما اینکه برخی از بازنشستگان به دلیل بهره‌مندی از رانت مجدد وارد عرصه کار و فعالیت در سمت‌های کلیدی دستگاه‌ها شده بودند، برطرف شده و راه بر این نوع سوءاستفاده‌های احتمالی بسته شود.

پوربافرانی یادآورشد: آنچه مسلم است این تصمیم عادلانه‌ای بوده که تنها افرادی که با رای مردم انتخاب شده‌اند همچون رئیس جمهور و معاونش، وزرا و نمایندگان مجلس شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شوند.

افراد تحت تعلیم مدیران بازنشسته بهترین جایگزین برای آنها هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطر نشان کرد: البته نمایندگان مجلس نیز تا زمانی که در مجلس در این سمت فعالیت داشته باشند، مشمول قانون منع بکارگیری نمایندگان قرار نمی‌گیرند و بعد از اتمام دوره نمایندگی خود نمی‌توانند در سمت دیگری در بخش‌های دولتی مشغول بکار شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اینکه برکناری تعداد زیادی از مدیران با تجربه در بخش‌های دولتی مشکلی در نظم دستگاه‌ها ایجاد نمی‌کند، تاکید کرد: بی‌تردید همه مدیران معاونانی داشته‌اند و افراد زبده‌ای را هم در مجموعه خود تربیت کرده‌اند که می‌توانند به راحتی جای خود را به آنها دهند./

 

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet