پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/19 11:44:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی:

تدوین الگوی ایرانی- اسلامی باید مبتنی بر سند چشم انداز باشد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین الگوی کاربردی ایرانی - اسلامی باید توجه به قانون اساسی و قانون برنامه پنجساله و سند چشم انداز مدنظر باشد.

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: برای رسیدن به الگوی پیشرفته ایرانی - اسلامی باید شیوه‌های اجرایی تعریف شود، مثلا اگر صحبت از پیشرفت اقتصادی است، باید به این مقوله که چگونه به این شیوه دست یابیم مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مجلس افزود: در بعد سیاست خارجی باید روش فعلی را مورد بررسی قرار دهیم و اگر دارای نقیصه ای است، مطالعه کنیم و ببینیم چگونه می‌توان نقاط ضعف را جبران کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اگر تدوین الگوی ایرانی - اسلامی با چشم انداز و قانون اساسی مغایر باشد یا باید چشم انداز یا قانون اساسی تغییر کند بنابراین بهترین اقدام این است که مدل در امتداد قانون اساسی و سند چشم انداز باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید به این موضوع توجه داشت در صورتی که بتوانیم از الگوی ایرانی - اسلامی به خوبی بهره‌برداری کنیم می‌توانیم آن را به عنوان یک مدل مناسب به دنیا معرفی کنیم.

این نماینده مجلس یادآور شد: امروزه دنیا در صدد این است که اگر کشوری یا دولتی از شیوه‌ای استفاده کند که سود مردم، پیشرفت و آبادانی کشور از آن بهره‌برداری می‌کند به عبارتی دیگر می‌توان گفت الگوی برتر مرز نمی‌شناسد.

ترابی تصریح کرد: این مدل اگر در وهله اول علمی باشد و بتواند زندگی و فرهنگ انسان‌ها را به هم نزدیک کند می‌تواند در سطح دنیا هم بکار گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet