شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/06/19 11:56:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

دولت در اجرای اصل 44 نقاط ضعفی دارد

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت به طور جدی اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ را پی‌گیری خواهد کرد اما در خلال اقدامات نقاط منفی نیز وجود داشته است.

محمد حسین فرهنگی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در اجرای سیاست‌های اصل 44 با بیان این که سیاست‌های اصل 44 دوسال پیش به تصویب مجلس رسیده است اظهار داشت: این برنامه یکی از برنامه‌های مهم و سنگین اقتصادی کشور است و به همین دلیل نیز در قانون زمان هفت ساله‌ای برای اجرای آن در نظر گرفته شده است .

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: دولت به طور جدی این موضوع را پی‌گیری کرده اما در خلال اقدامات آن نیز نقاط منفی نیز وجود داشته است.

فرهنگی با تاکید بر این که دولت و مجلس باید با جدیت اجرای این سیاست را پی‌گیری نمایند گفت: در این زمینه مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 به بررسی این موضوع خواهد پرداخت و نتیجه اقدامات آن را ارائه خواهد کرد.

وی همچنین گفت: در خصوص اجرای این سیاست‌ها تحقیق و تفحص و نظارت برکیفیت اجرای اصل 44 نیز صورت گرفته است.

نماینده مردم تبریز اظهار داشت: در زمینه اجرای اصل 44 شاهد اعتراضاتی هستیم مبنی بر این که بخش‌های شبه دولتی یا وابسته به دولت به جای بخش‌های خصوصی ایجاد شده است؛ که این مسئله نیازمند رسیدگی است و در صورت خلاء قانونی در این زمینه راهکار قانونی جدید از سوی مجلس ارائه خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین در خصوص ضرورت توجه دولت به مسائل اقتصادی و نقش مجلس در این زمینه گفت: مجلس و دولت دو مکانیزم جداگانه هستند و فرآیند طولی با یکدیگر دارند و فعالیت‌های مجلس معمولاً در طول فرآیند دولت است؛ اما در زمینه‌های مهم دولت و مجلس با یکدیگر همکاری و هماهنگی زیادی را دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet