هدر موبایل
1388/06/19 12:32:00
سرویس اقتصادی
موید حسینی تاکید کرد

خصوصی سازی در نفت و نیرو درست اجرایی نشد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ خصوصی سازی در بخش نیرو و نفت به درستی اجرایی نشده است.

موید حسینی صدر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که متاسفانه خصوصی سازی در کشور ما به درستی صورت نگرفته است، به خصوصی سازی بخش انرژی اشاره کرد و گفت: در بخش شرکت نفت و نیرو متاسفانه یک چهارم برنامه‌های تدوینی براساس اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته و حدود 25 درصد بخش های مذکور به بخش خصوصی واگذار شده که این مقدار ناچیزی است

وی دلایل خصوصی سازی اندک در بخش نیرو و نفت را متعدد دانست و گفت: اقشار مختلف مردم از جمله خریداران واقعی اطلاعات دقیقی از واگذاری شرکت‌ها ندارند و نیز همکاری خوبی جهت اطلاع رسانی دقیق با آنها نمی‌شود که این مساله از جمله مواردی است که خصوصی سازی را به تعویق می‌اندازد.

موید حسینی صدر افزود: موانع مدیریتی در اجرای اصل 44 قانون اساسی وجود دارد که لازم است نظارت قوی در این گونه واگذاری‌ها صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این مطلب که در نظارت ضعف داریم گفت: مجلس به دلیل مشغله‌های کاری که دارد نتوانسته به صورت جدی به این مقوله در اصل 44 قانون اساسی بپردازد.

وی افزود: نظارت بر اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی تاکنون توسط مجلس به دلیل مسایل مختلف تحت الشعاع قرار گرفته است.

عضو کمیسیون انرژی نقش مجلس در ارائه نظرات کارشناسی به دولت در امور اقتصادی را مهم ارزیابی کرد و گفت: دولت در قانون بودجه امسال به نظر کارشناسی مجلس که توسط زبده‌ترین کارشناسان کشور در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود توجه نکرده است. اگر دولت به مصوبه مجلس توجه می‌کرد امسال یارانه سوخت را قطع می‌کرد و دیگر احتیاجی به واردات بنزین و همچنین نیازی به پرداخت یارانه‌ برای واردات بنزین نبود.

وی در خاتمه تاکید کرد: اگر دولت همچنان به نظارت کارشناسی مجلس توجهی نشان ندهد به اهداف مشترک دولت و مجلس صدمه خواهد زد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet