هدر موبایل
1388/06/18 16:36:00
سرویس صحن
ونایی هشدار داد

دولت به اسناد بالای نظام توجه نمی کند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت احمدی نژاد به اسناد بالا دستی نظام بی توجه است و این موضوع خسارات جدی به کشور می زند.

حسن ونایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که دولت به اسناد بالادستی نظام توجه نمی‌کند، گفت: یکی از نقدهای جدی که از روزهای اول کاری دولت نهم توسط نمایندگان، صاحبنظران اقتصادی و سیاسی در عرصه کلان وارد بود این مساله بود که احمدی نژاد اسناد بالادستی اعم از سند چشم انداز 20 ساله، قوانین برنامه‌های توسعه و سیاست‌های ذیل اصل 44 قانون اساسی را مدنظر قرار نمی‌دهد و این اسناد بالادستی را کنار گذاشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: با توجه به اعلام دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال‌های 86 و 87 که به مجلس تقدیم شد حتی قوانین عادی مجلس و نیز قوانین بودجه همواره توسط دولت مورد تعرض قرار می‌گرفت و اجرا نمی‌شد.

وی با بیان این مطلب که بعضا تشخیص فرد جایگزین قوانین مصوب کشور می‌شود گفت: این اقدام خسارات بسیار جدی به حوزه اقتصاد کشور وارد کرده است.

نماینده ملایر با اشاره به دیدار اعضای هیات دولت با رهبر مظعم انقلاب گفت: دستورات و تاکیدات مقام معظم رهبری در این دیدار نسبت به اجرای کامل سیاست‌های اصل 44 گوشزد می‌کرد که کنار گذاشتن اسناد بالادستی انجام شده است.

وی افزود: اگر کشورهای در حال توسعه بخواهند همانند کشورهای توسعه یافته به پیشرفت‌های مختلف دست پیدا کنند همواره باید مقید به قوانینی باشند که توسط مراجع ذی صلاح تصویب و ابلاغ می‌شود.

نماینده ملایر با بیان اینکه سند چشم انداز، آینده نظام جمهوری اسلامی است، گفت: سند چشم انداز و قانون برنامه توسعه پایه همه تصمیم‌گیری‌ها باید باشد تا شاهد توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی باشیم.

حسن ونایی گفت: دولت دهم باید خود را مقید به این مساله بداند که در چارچوب قوانین مصوب مجلس گام بردارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه قوانین کشور در مواردی نقض شده است و این مساله پاشنه آشیل دولت نهم بود که امیدواریم در دولت دهم اینگونه نباشد.

وی در خصوص نقش مجلس در ارائه نظرات کارشناسی به دولت در امور اقتصادی گفت: ما پتانسیل بسیار قوی در مجلس داریم، بسیاری از صاحبنظران اقتصادی، سیاسی و اساتید دانشگاه‌ها در مجلس مشغول به کار هستند. در کنار آن مشاوران برجسته در کنار کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور دارند؛ به علاوه اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس با بهره‌گیری از نخبه‌های کشور و صاحبنظران حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی،‌ اقتصادی و فرهنگی پتانسیل بسیار بالایی را برای ارائه خدمات کارشناسی به دولت فراهم کرده است و این نعمتی است که هر دولت عاقلی می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

نماینده ملایر در پایان اظهار امیدواری کرد که با تدبیر مقام معظم رهبری شاهد باشیم که توسعه و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet