خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/15 08:04:00
سرویس فرهنگی
ادیانی مطرح کرد:

رویکرد خلاف قانون دولت در خصوصی‌سازی سرخآبی‌ها از زمان برنامه پنجم توسعه تاکنون

عضو فراکسیون ورزش مجلس هم مصوبه هیئت دولت مبنی بر مستثنی کردن پرسپولیس و استقلال از خصوصی‌سازی را خلاف قانون می‌داند و هم تعلل در واگذاری آنها را.
رویکرد خلاف قانون دولت در خصوصی‌سازی سرخآبی‌ها از زمان برنامه پنجم توسعه تاکنون عضو فراکسیون ورزش مجلس هم مصوبه هیئت دولت مبنی بر مستثنی کردن پرسپولیس و استقلال از خصوصی‌سازی را خلاف قانون می‌داند و هم تعلل در واگذاری آنها را. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100704460163.jpg رویکرد,خلاف,قانون,دولت,در,خصوصی‌سازی,سرخآبی‌ها,از,زمان,برنامه,پنجم,توسعه,تاکنون Icana

سید علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه وزیر ورزش به وزارت اقتصاد مبنی بر واگذاری استقلال و پرسپولیس، گفت: بحث مربوط به واگذاری باشگاه‌های ورزشی از جمله خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس هم در برنامه پنجم توسعه آمده بود و هم در قانون بودجه سنواتی.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه مقرر شده بود که شرکت‌های زیان‌ده دولتی در راستای اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شود.

مصوبه هیئت دولت مبنی بر مستثنی کردن پرسپولیس و استقلال از خصوصی‌سازی خلاف قانون بود

وی بیان کرد: البته در مقاطعی اقداماتی مبنی بر واگذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی انجام و مزایده‌هایی برگزار شد ولی متاسفانه در این میان فعل و انفعلات لازم برای تحقق این امر صورت نگرفت و این اقدام خلاف قانون بود.

ادیانی با اشاره به صراحت برنامه پنجم و بودجه سنواتی در خصوص تکلیف دولت برای واگذاری سرخآبی، گفت: دولت مکلف به واگذاری است و از زمان اجرای برنامه پنجم تاکنون خلاف قانون عمل کرده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره مستثنی شدن سرخآبی‌ها از خصوصی‌سازی به دلیل مصوبه هیئت دولت مبنی بر قید فرهنگی، ورزشی بودن در عنوان این دو باشگاه، گفت: این مصوبه هیئت وزیران خلاف قانون بودجه و مغایر با سند بالادستی برنامه توسعه بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، وزیر ورزش با ارسال نامهای به وزارت اقتصاد و امور دارایی، خصوصیسازی پرسپولیس و استقلال را در دستور کار قرار داده است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet