شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/07/16 10:34:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد:

کشورهای منطقه برای همکاری‌های امنیتی ساختار جدیدی را تعریف کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر امورخارجه ایران حدود ۶ ماه قبل پیشنهادی را مطرح کرد تا ساز و کار همکاری منطقه‌ای با موضوع مسائل امنیتی تعریف شود که این اقدام می‌تواند مانع از کشتار مردم بی‌گناه شود.
کشورهای منطقه برای همکاری‌های امنیتی ساختار جدیدی را تعریف کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر امورخارجه ایران حدود 6 ماه قبل پیشنهادی را مطرح کرد تا ساز و کار همکاری منطقه‌ای با موضوع مسائل امنیتی تعریف شود که این اقدام می‌تواند مانع از کشتار مردم بی‌گناه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104795461697.jpg کشورهای,منطقه,برای,همکاری‌های,امنیتی,ساختار,جدیدی,را,تعریف,کنند Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با تاکید بر اینکه تعریف ساز و کار جدید برای همکاری‌های امنیتی بین کشورهای منطقه لازم است، اظهار داشت: همکاری‌های امنیتی در عرصه بین‌المللی عرف است و با توجه به شرایط منطقه و مشکلات امنیتی که وجود دارد باید این همکاری‌ها انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تروریسم تهدیدی امنیتی برای همه کشورها، به ویژه کشورهای منطقه است، بیان کرد: متاسفانه اساس گروه‌های تروریستی و حمایت از آن‌ها نیز در منطقه شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها و آمریکا بر اساس منافع خود از تروریست‌ها پشتیبانی مالی و لجستیکی می‌کنند، افزود: همچنین  حمایت‌هایی نیز توسط کشورهای منطقه از تروریست‌ها انجام می‌شود، مانند حمایتی که عربستان سعودی از برخی گروه‌های تروریستی می‌کند.

نقوی حسینی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که القاعده، داعش، گروه تروریستی ریگی، الاحوازیه و طالبان مورد حمایت عربستان سعودی هستند و با دلارهای نفتی آل سعود این حرکت‌های تروریستی را انجام می‌دهند.

کشورهای منطقه برای همکاری‌های امنیتی ساختاری را تعریف کنند

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط لازم است که کشورهای منطقه خاورمیانه تشکیل جلسه دهند و برای همکاری‌های امنیتی ساختاری را تعریف کنند.

وی افزود: افزایش میزان همکاری‌های امنیتی در سطح کشورهای منطقه از کشتار مردم بی گناه منطقه جلوگیری می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس ساز و کار همکاری‌های امنیتی در منطقه، گفت: آقای ظریف وزیر امورخارجه حدود 6 ماه قبل چنین پیشنهادی را مطرح کرد تا ساز و کار همکاری منطقه‌ای با موضوع مسائل امنیتی تعریف شود که می‌تواند راهگشا باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet