حلول ماه ربیع الاول
1397/07/13 13:31:27
سرویس اجتماعی
پوربافرانی:

صادرات خون به کشور‌های دیگر صحت ندارد/برتری ایران از نظر اهدا و سلامت خون

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایران جزو محدود کشور‌های خاورمیانه است که تمام نیاز خونی خود را از طریق اهدای داوطلبانه تامین می‌کند.
صادرات خون به کشور‌های دیگر صحت ندارد/برتری ایران از نظر اهدا و سلامت خون عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایران جزو محدود کشور‌های خاورمیانه است که تمام نیاز خونی خود را از طریق اهدای داوطلبانه تامین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107163207344.jpg صادرات,خون,به,کشور‌های,دیگر,صحت,ندارد/برتری,ایران,از,نظر,اهدا,و,سلامت,خون Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با شایعه صادرات خون ایران به کشور‌های دیگر،گفت: تازمانی که نیاز کشور تامین نشده باشد، صادرات توجیه ندارد، اما ممکن است برای مصارف آزمایشگاهی و علمی و بر اساس شرایط و ضوابطی معین به خارج کشور صادر شود.

انتقال خون از کشور تنها برای کمک‌های بشر دوستانه انجام می‌شود

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انتقال خون به سایر کشور‌ها ممکن است بر اساس نیاز بشر دوستانه وحس انسان دوستی نیاز بین‌المللی و در چهارچوب قوانین موجود در حوزه سلامت اجازه اهدای خون به کشور‌های دیگر وجود دارد، مردم خون را به منظور کمک به هموطنان نیازمند خود که دچار حادثه زلزله، جنگ و بیماری و حوادث دیگر شده اند،اهدا می‌کنند، این احتمال وجود دارد که حوادث طبیعی در کشور‌های دیگر نیز رخ بدهد و  از ما درخواست کمک داشته باشند. این انتقال خون به معنی صادرات نیست بلکه برای نجات جان انسان دیگری است.

باید در تولید فرآورده‌های مهم خونی کشور به خودکفایی کامل برسیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه100 در صد نیاز کشور به خون از طریق اهدای داوطلبانه تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: ما جزو محدود کشور‌هایی در خاورمیانه هستیم که تمام نیاز خونی خود را از طریق اهدای مردم تامین می‌شود، اما امیدواریم سازمان انتقال خون در حوزه پالایش پژوهش خون و تولید فرآورده‌های خونی که نیاز مردم کشورمان نیز هست تلاش کرده تا خودکفا شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet