پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/13 09:58:05
سرویس فرهنگی
کوسه غراوی:

معافیت‌های مالیاتی در صنعت گردشگری چه تاثیری در جذب سرمایه گذار دارد؟

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه، گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه گذار به دنبال صرفه اقتصادی است، گفت: معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران در حوزه صنعت گردشگری می تواند رغبت آنها را در ساخت و ساز امکانات رفاهی برای گردشگر افزایش دهد.
معافیت‌های مالیاتی در صنعت گردشگری چه تاثیری در جذب سرمایه گذار دارد؟ نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه، گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه گذار به دنبال صرفه اقتصادی است، گفت: معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران در حوزه صنعت گردشگری می تواند رغبت آنها را در ساخت و ساز امکانات رفاهی برای گردشگر افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100517749870.jpg معافیت‌های,مالیاتی,در,صنعت,گردشگری,چه,تاثیری,در,جذب,سرمایه,گذار,دارد؟ Icana

شهرام کوسه غراوی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت درباره نصب دکل مخابرات در حریم گورستان خالد نبی و تاثیرات آن در تخریب منظره این اثر تاریخی، گفت: اگرچه این اقدامات ممکن است از نظر میراث فرهنگی به اثر صدمه وارد کند اما تاثیر چندانی در کاهش جذب گردشگر ندارد.  

بازدید سالانه 250 هزار گردشگر داخلی از گورستان خالد نبی

نماینده  مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی افزود: آرامگاه خالد ابن سنان در این منطقه قرار دارد و سالانه حدود 250 هزار زائر و گردشگر داخلی و حدود یک هزار گردشگر خارجی از این آرامگاه و قبرستان بازدید می‌کنند .

وی با بیان اینکه برای رسیدگی به قبرستان خالد نبی و آرامگاه خالد ابن سنان باید اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شود، ادامه داد: این قبرستان و آرامگاه در ارتفاع 1800 پایی قرار دارد بنابراین می‌توان با ایجاد تله کابین به افزایش گردشگر این منطقه کمک کرد.

قبرستان خالد نبی گلستان

گورستان خالد نبی فاقد زیرساخت گردشگری مناسب است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رسانه ملی و فضای مجازی باید ظرفیت این اثر تاریخی را به درستی به مردم معرفی کنند، بیان کرد: ساخت سرویس بهداشتی مناسب، پارکینگ، کافه و رستوران با شکل و الگوی مناسب و جانمایی درست از امکانات مورد نیاز این محوطه بوده که هیچ گاه به آن توجهی نشده است. مسیر دسترسی و پارکینگ فعلی مناسب نیست زیرا منظر و حریم تپه رعایت نشده است ضمن اینکه فنس کشی گورستان هم نامناسب بوده است.

مادامی که زیرساخت های گردشگری ایجاد نشود نمی‌توان از آثار تاریخی سودی به دست آورد

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه ایجاد زیرساخت ها به سرمایه گذار نیاز دارد، خاطرنشان کرد: انگیزه سرمایه گذار برای سرمایه گذاری صرفه اقتصادی است مادامی که زیرساخت های لازم برای جذب گردشگر مانند هتل، کافی شاپ، گالری های نمایشگاهی، رستوران، نگهبانی، سرویس بهداشتی ساخته نشود نمی توان از ظرفیت ها و پتانسیل‌های گردشگری و آثار تاریخی سودی به دست آورد.

کوسه غراوی با تاکید بر کمبود امکانات و زیرساخت های گردشگری در محدوده گورستان خالد نبی، اظهار کرد: ساخت تله کابین یکی از بهترین امکاناتی است که می‌تواند گردشگر را به این منطقه جذب کند متاسفانه شرایط اقتصادی کشور باعث شده است سرمایه گذار ریسک بالا را نپذیرد بنابراین نیاز است تسهیلات و منافعی برای او تعریف شود که از سرمایه گذاری در این منطقه استقبال کند.

معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران در حوزه صنعت گردشگری می تواند رغبت آنها را در ساخت و ساز امکانات رفاهی برای گردشگر افزایش دهد

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه، گالیکش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران در حوزه صنعت گردشگری می تواند رغبت آنها را در ساخت و ساز امکانات رفاهی برای گردشگر افزایش دهد، خاطرنشان کرد: رفت و آمد گردشگر خارجی از طریق فرودگاه کلاله به سهولت انجام می گیرد. می‌توان گردشگران ورودی را از طریق بالون از فرودگاه به گورستان خالد نبی منتقل کرد؛ این روش از یک سو به دلیل استفاده از بالون و از سوی دیگر بازدید از آثار تاریخی و طبیعی برای گردشگر جذابیت بالایی دارد مشروط بر اینکه هتل، تله کابی و... در این منطقه ساخته شود.

بیشتر بخوانید:

قبرستان توریست‌پسند خالد نبی با ته سیگار گردشگران و زائران دچار حریق شد

سفر کارشناسان یونسکو برای رسیدگی به وضعیت آثار تاریخی کرمانشاه شاید مدیران را از خواب بیدار کند/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet