هدر موبایل
1388/06/20 14:05:00
سرویس سیاسی

قوامی: کم کردن تصدی گری دولت، کامل اجرا نشده است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس سند چشم انداز باید به کشوری تبدیل شویم که در منطقه حرف اول را بزنیم اما متاسفانه در حال حاضر در بیکاری و شاخص‌های منفی رتبه اول را کسب کرده‌ایم.

"هادی قوامی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد اجرای سیاست‌‌های اصل 44 گفت: شکل واگذاری‌ها در اجرای قوانین اصل 44 شبه دولتی شده است و هدف اصلی سیاست‌های اصل 44 که کم کردن تصدی گری دولت بوده است کامل اجرا نشده است.

وی در ادامه افزود: برای اجرایی شدن سیاست‌های اصل 44 باید بخش خصوصی فعال شود تا سودآوری و بهره‌وری رونق یابد.

قوامی اظهار داشت: همچنین برخی از طرح‌ها به شرکت دولتی تبدیل شده است از جمله آلومینیوم، فولاد هرمزگان به شرکت دولتی تبدیل شده است و واگذاری آن به صورت کامل اجرا نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که واگذاری‌ها به گونه‌ای درست صورت نپذیرد، سیاست‌های اصل 44 محقق نخواهد شد.

نماینده اسفراین در خصوص نقش مجلس در ارائه نظرات کارشناسی اقتصادی به دولت گفت: به عقیده من مجلس باید آیین نامه خود را اصلاح نماید.

قوامی با بیان اینکه طرح‌ها و لوایحی که به مجلس ارائه می‌شود بار مالی دارد و تصمیمات زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: هر چقدر ارائه این طرحها و لوایح به بدنه پژوهشی کشور وصل باشد مشکلات کمتری را خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بیش از 70 درصد کار مجلس‌های گذشته و مجلس هشتم اصلاح قوانین موجود است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت در راستای دستیابی به چشم انداز 20 ساله عملکرد خوبی را ارائه داده است گفت: تا دستیابی به چشم انداز 20 ساله راه زیادی را در پیش رو داریم.

نماینده اسفراین تصریح کرد: براساس سند چشم انداز باید به کشوری تبدیل شویم که در منطقه حرف اول را بزنیم. اما متاسفانه در حال حاضر در بیکاری و شاخص‌های منفی رتبه اول را کسب کرده‌ایم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: در صورتی که دولت طرح تحولات اقتصادی هدفمند کردن یارانه‌ها، نظام توزیع کالا و بهره‌وری نظام مالیاتی را به درستی انجام دهد قطعا حرکت بزرگی انجام داده است.

قوامی تاکید کرد: در صورتی که دولت در خصوصی‌سازی مشکلات را برطرف نماید، می‌تواند به اهداف سند چشم انداز نزدیک گردد.

وی در پایان افزود: در صورتی که دولت مشکلات بخش خصوصی را برطرف نکند و شاهد شکل گیری بخش شبه دولتی که ناکارآمدتر از بخش دولتی می‌شود خواهیم بود و مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet