هدر موبایل
1388/06/21 11:53:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت نباید از سند چشم‌انداز منحرف شود

**رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله باید اسناد بالادستی را که براساس سند چشم‌انداز و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ تنظیم شده را مد نظر قرار دهد.

"ارسلان فتحی‌پور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که تا زمانی که اجرای سیاست‌های اصل 44 در مجلس به تصویب نرسیده بود اجرای آن کند صورت می‌گرفت، اظهار داشت: اما در حال حاضر با این که دولت در اجرای این سیاست‌ها تلاش می‌نماید فاصله زیادی با چشم‌انداز بیست ساله داریم.

وی ادامه داد: در بخش سرمایه‌گذاری در حال حاضر باید  65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داشته باشیم اما در حال حاضر با مقایسه مشخص شده است که فاصله زیادی داریم.

فتحی‌پور تصریح کرد: دولت برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز بیست ساله باید بالادستی را که براساس سند چشم‌انداز و اجرای سیاست‌های اصل 44 تنظیم شده را مدنظر قرار دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی افزود: اجرای سیاست‌های اصل 44 باعث خواهد شد تا کشور در جهت رشد تعالی قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت در واگذاریها به بخش خصوصی، تلاش کند این واگذاریها به بخش شبه دولتی واگذار نشود و این اقدام برمبنای صلاحیت افراد و موسسات صورت گیرد.

فتحی‌پور تصریح کرد: برنامه چشم‌انداز معیار و چارچوبی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و دولت نباید از برنامه‌های سند چشم‌انداز انحرافی داشته باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی ابراز امیدواری کرد تا دولت از تمام نخبگان کشور و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استفاده نماید تا بتوانیم اقتصادی پویا و مبتنی بر برنامه چشم‌انداز داشته باشیم .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet