هدر موبایل
1397/07/14 12:38:05
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر:

عربستان باید تمام نگرانی‌‎های نظام برای برقراری عمره مفرده را برطرف کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه برای برقراری عمره مفرده تمامی نگرانی‌های نظام در خصوص حفظ امنیت و حرمت حجاج برطرف شود، سازمان حج و زیارت را بهترین نهاد برای بررسی شرایط برقراری عمره دانست.
عربستان باید تمام نگرانی‌‎های نظام برای برقراری عمره مفرده را برطرف کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه برای برقراری عمره مفرده تمامی نگرانی‌های نظام در خصوص حفظ امنیت و حرمت حجاج برطرف شود، سازمان حج و زیارت را بهترین نهاد برای بررسی شرایط برقراری عمره دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104740841811.jpg عربستان,باید,تمام,نگرانی‌‎های,نظام,برای,برقراری,عمره,مفرده,را,برطرف,کند Icana

نصرالله پژمان‌فر  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره شرایط برقراری حج عمره مفرده، عنوان کرد: مسئله به جا آوردن حج عمره با حج تمتع متفاوت است چراکه حج عمره مسئله‎ای واجب بوده و باید انجام گیرد اما در برقراری حج عمره باید تمامی نگرانی‌های جمهوری اسلامی ایران در طول سال برای ادای این سفر معنوی برطرف شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنانچه قرار باشد با برقراری حج عمره حجاج احساس ناامنی کنند به هیچ عنوان نباید این سفر را از سر گرفت، تصریح کرد: به هیچ عنوان نخواهیم پذیرفت حتی در صورت تأمین کامل امنیت، کوچکترین بی احترامی به شئونات حجاج ایرانی صورت گیرد و تا زمانی که از این موضوع اطمینان خاطر نداشته باشیم، نباید حج عمره را برقرار کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: البته وظیفه مذاکره کنندگان ایرانی است که شرایط را برای برقراری حج عمره و تمتع برقرار کنند با این تفاوت که حج تمتع یک عمل واجب بوده و حج عمره یک عمل مستحب است و برای انجام عمل مستحب نباید حرمت حاجی خدشه‌دار شود.

سازمان حج و زیارت بررسی‌ها برای از سر گیری عمره مفرده را از سر گیرد

پژمانفر یاداور شد: با توجه به اینکه حج تمتع در بازه زمانی خاصی انجام می‌‎گیرد و عمده اعزام‌ها به عربستان کاروانی است، دستگاه‌های مسئول و اجرایی برای این بازه زمانی مشخص با طرف عربستانی وارد مذاکره می‌شوند و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که در این بازه زمانی کاملا شرایط برای انجام مناسک حج تمتع با حفظ امنیت و عزت حاجی فراهم شود در حالیکه در برقراری حج عمره چنین شرایطی فراهم نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در هر صورت، سازمان حج و زیارت بهترین نهاد برای بررسی و تشخیص شرایط برقراری حج عمره است که باید بررسی‎ها برای از سر گیری حج عمره را کلید بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet