خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/14 10:52:59
سرویس اقتصادی
میرزایی مطرح کرد:

افزایش قیمت فرآورده های نفتی در آمریکا/ترامپ نمی تواند دستوری بازار نفت را مدیریت کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت:شعار رییس جمهور آمریکا این بوده که اقتصاد آمریکا را سامان می دهم، اما با توجه به تحریمی که علیه ایران اعمال کرده با واقعیت افزایش قیمت نفت و فرآورده های نفتی مواجه شده که سبب نارضایتی شهروندان آمریکا شده است.
افزایش قیمت فرآورده های نفتی در آمریکا/ترامپ نمی تواند دستوری بازار نفت را مدیریت کند عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت:شعار رییس جمهور آمریکا این بوده که اقتصاد آمریکا را سامان می دهم، اما با توجه به تحریمی که علیه ایران اعمال کرده با واقعیت افزایش قیمت نفت و فرآورده های نفتی مواجه شده که سبب نارضایتی شهروندان آمریکا شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg افزایش,قیمت,فرآورده,های,نفتی,در,آمریکا/ترامپ,نمی,تواند,دستوری,بازار,نفت,را,مدیریت,کند Icana

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت نفت در هفته گذشته، گفت: ترامپ با اینکه ادعا می کند که از بازار شناخت داشته و در حالی که می داند میزان عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار است، اما می خواهد در بازار دستوری فعالیت کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زمانی که عربستان نمی تواند برای دستیابی به اهداف آمریکا بیش از ظرفیت فعلی نفت به بازار عرضه کند تماس روسای دو کشور معنایی ندارد، افزود: تماس ترامپ با پادشاه عربستان به این دلیل بوده که روی بازار نفت تاثیر بگذارد به گونه ای که قیمت ها کاهش یابد، اما وضعیت بازار نشان می دهد که این اتفاق رخ نمی دهد.

ترامپ از موضوع افزایش قیمت نفت در آمریکا آسیب پذیر است

 وی با اشاره به اینکه ترامپ از موضوع افزایش قیمت نفت در آمریکا آسیب پذیر است، ادامه داد: شعار رییس جمهور آمریکا این بوده که اقتصاد آمریکا را سامان می دهم، اما با توجه به تحریمی که علیه ایران اعمال کرده با واقعیت افزایش قیمت نفت و فرآورده های نفتی مواجه شده که سبب نارضایتی شهروندان آمریکا شده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کارشناسان اقتصادی از قبل پیش بینی کرده بودند که تحریم نفتی ایران سبب افزایش قیمت نفت می شود و افزایش قیمت به ضرر کشورهای مصرف کننده است.

پیش بینی قیمت نفت امکانپذیر نیست

وی با بیان اینکه پیش بینی قیمت نفت امکانپذیر نیست، افزود: قیمت نفت بیش از میزان کنونی می شود و بحران های مختلف و رشد اقتصاد جنوب شرقی آسیا نیز بر این افزایش قیمت می افزایند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی افزایش قیمت نقت ناشی از میزان عرضه و تقاضا است، اما عوامل سیاسی و تنش ها و بحران های منطقه ای نیز سبب افزایش بیشتر قیمت می شود.

بیشتر بخوانید

شخص ترامپ مسئول وضعیت افزایش قیمت نفت است

زمستان طلای سیاه در انتظار نفت ۸۰ دلاری/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet