هدر موبایل
1397/07/15 08:06:00
سرویس اجتماعی
شریعت‌نژاد مطرح کرد؛

خسارت و رنج مناطق شمالی کشور از عدم مدیریت و مهار آب/بیشترین خسارت‌ها در تنکابن طی این دو روز

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق شمالی کشور از عدم مهار آب و خسارت‌های بسیار رنج می‌برند، بویژه در غرب مازندران که شاهد تلفات جانی و خسارت‌های مالی هم هستیم.
خسارت و رنج مناطق شمالی کشور از عدم مدیریت و مهار آب/بیشترین خسارت‌ها در تنکابن طی این دو روز نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق شمالی کشور از عدم مهار آب و خسارت‌های بسیار رنج می‌برند، بویژه در غرب مازندران که شاهد تلفات جانی و خسارت‌های مالی هم هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201808104638322257.jpg خسارت,و,رنج,مناطق,شمالی,کشور,از,عدم,مدیریت,و,مهار,آب/بیشترین,خسارت‌ها,در,تنکابن,طی,این,دو,روز Icana

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آبگرفتگی شدید معابر شهرهای استان مازندران و ایجاد خسارت، گفت: مناطق شمالی کشور از عدم مهار آب و خسارت‌های بسیار رنج می‌برند، بویژه در غرب مازندران که شاهد تلفات جانی و خسارت‌های مالی هم هستیم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حقیقت مدیریت منابع آب در کشور برعهده وزارت نیرو است، این وزارتخانه در کشور کم آبی مانند ایران در اولین قدم در مناطق بیابانی و کم آب شروع به سد زدن کرد و ظاهرا به مدیریت آب پرداخته است.

وی اظهار کرد: متاسفانه در شهرهای شمالی سیل و آبگرفتگی بسیار لجام گسیخته پیش می‌رود و هیچ مهندسی بر روی رودخانه‌ها انجام نشده است و این آب شیرین با تمام کمبودها به دریای شور ریخته می‌شود و مردم در تابستان دچار کمبود آب شرب می‌شوند.

با وجود این بارندگی تنها می‌توان رفع بحران کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس بیان کرد: امسال وضع آبگرفتگی‌ها در رامسر بسیار بهتر از بقیه نقاط حوزه انتخابیه بنده بود، در یک منطقه‌ای به نام گالش محله بر روی رودخانه بالکرود مقداری از لحاظ تخریب منازل خسارت دیدیم اما بیشترین خسارت‌ها طی این چند روز در تنکابن به مردم وارد شده است.

شریعت‌نژاد با بیان اینکه 263 میلیمتر از دیروز بعدازظهر تا صبح امروز بارندگی داشته‌ایم، گفت: اکنون تنها می‌توان با وجود این بارندگی رفع بحران کرد، در این فضای بارندگی و مناطق آب گرفته عملا نمی‌توان اقدامی انجام داد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات پیشگیرانه و عملیاتی را باید زمانی انجام داد که حجم آب رودخانه‌ها پایین بوده و بارندگی کمی در مناطق باشد تا بتوان دیوارکشی اطراف رودخانه‌ها انجام داد و برای آب مازاد هم یک مدیریت بهینه انجام داد.

وی افزود: متاسفانه ما هیچ مدیریتی بر روی بحث آب نداریم، این موضوع را پیش از این به چیت‌چیان و اکنون به اردکانیان وزیر نیرو اعلام کرده‌ام و حتی آنها از این مناطق بازدیدی هم بعمل آوردند لذا اکنون با توجه به این آبگرفتگی و سیل تنها می‌توان رفع بحران کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet