هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قوامی:

CFT هزینه تبادلات مالی بین المللی را کاهش می دهد

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید انتظار می رود که CFT هزینه تبادلات مالی بین المللی را کاهش دهد.
دوشنبه 16 مهر 1397 ساعت 10:42
CFT هزینه تبادلات مالی بین المللی را کاهش می دهد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید انتظار می رود که CFT هزینه تبادلات مالی بین المللی را کاهش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108900535623.jpg CFT,هزینه,تبادلات,مالی,بین,المللی,را,کاهش,می,دهد Icana

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب CFT  در صحن علنی اظهار داشت: الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم یکی از لوایح FATF است و باید دید آیا آنها شروطی که ما درCFT  در نظر گرفته ایم را می پذیرند یا خیر.

بیشتر بخوانید

متن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم

نپیوستن به FATF خود تحریمی است

در حاشیه پذیرش لایحه CFT چه گذشت؟​

تصویب لوایح مرتبط با FATF بر بازار ارز اثر مثبت می‌گذارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص تاثیر CFT  بر بازار اقتصادی ایران گفت: تاثیر پیوستن به این کنوانسیون باید مثبت باشد، ذهنیت ما این است که تبادلات مالی راحت تر می شود و ایران در لیست سیاه FATF قرار نمی گیرد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: حتما بر روند کاهشی دلار تاثیرگذار است، اگر تبادلات مالی راحت تر انجام شود، هزینه های تبادل مالی و بانکی کاهشی یابد و به دنبال آن عرضه دلار افزایش یابد طبیعی است که نرخ دلار کاهش یابد.

وی در خصوص مشکلات پیش روی CFT گفت: زمانی که سوئیفت پذیرفته شد، به دلیل آماده نبودن زیر ساخت های داخلی و عدم اتصال بانک ها به سیستم بین المللی نتوانستیم به سرعت از این فرصت استفاده کنیم، در خصوص CFT باید گفت که در این  کنوانسیون همزمان با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران تصویب شده و می تواند تاثیر منفی داشته باشد.

قوامی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شروط ایران در CFT اظهار داشت: CFT یکی از لوایح چهارگانه مرتبط با FATF است که با گذراندن مراحل قانونی ونهایی شدن آن باید دید که آیا طرف مقابل شروط ایران را می پذیرد با خیر.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در خصوص فراهم شدن زیرساخت های داخلی برای استفاده از CFT بیان داشت: برای تهیه زیر ساخت های داخلی باید تلاش شود، فعلا ظاهر قضیه نشان می دهد که به نفع ایران است، باید دید در عمل نیز به نفع ما تمام می شود یا خیر./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000