هدر موبایل
1397/07/16 07:49:00
سرویس فرهنگی

هشدار نماینده زاهدان نسبت به افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل/ گروه‌های تروریستی در کمین بازماندگان از تحصیل

نماینده مردم زاهدان در مجلس نسبت به افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل هشدار داد و گفت: گروه‌های معاند و تروریستی در کمین بازماندگان از تحصیل هستند.
هشدار نماینده زاهدان نسبت به افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل/ گروه‌های تروریستی در کمین بازماندگان از تحصیل نماینده مردم زاهدان در مجلس نسبت به افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل هشدار داد و گفت: گروه‌های معاند و تروریستی در کمین بازماندگان از تحصیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105761138762.jpg هشدار,نماینده,زاهدان,نسبت,به,افزایش,آمار,کودکان,بازمانده,از,تحصیل/,گروه‌های,تروریستی,در,کمین,بازماندگان,از,تحصیل Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه متأسفانه حجم محرومیت استان سیستان و بلوچستان موجب شده که بیشترین آمار کودکان بازمانده از تحصیل امسال نیز متعلق به سیستان و بلوچستان است، گفت: تفاوتی که سیستان و بلوچستان با سایر استان‌ها دارد، رشد بالای جمعیت در این منطقه است که برنامه‌ریزی‌ها در استان باید بر این مبنا باشد.

رشد مثبت 4 درصدی جمعیت در استان سیستان و بلوچستان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در استان سیستان و بلوچستان 4 درصد و در سایر نقاط کشور این نرخ رشد جمعیت منفی، صفر یا نهایتا یک درصد است، افزود: این مسئله کار برنامه ریزی آموزشی را برای مسئولان برنامه‌ریز سخت می‎کند و با وجود پیگیری‌ها و تلاش‎‌هایی که صورت می‎‌گیرد، باز هم درصدی از دانش آموزان، از تحصیل بازمانده‌اند.

وی تصریح کرد: تمام آمار کودکان بازمانده از تحصیل مربوط به بخش بلوچستان بوده و در منطقه سیستان چنین آماری وجود ندارد؛ علت این مسئله هم پراکندگی جمعیت و وسعت بالای زمین در این منطقه است.

مهاجرت روستاییان خود عامل بازماندگی از تحصیل می‌شود

یارمحمدی اضافه کرد: فاصله بالای روستاها از یکدیگر نیز باعث شده است که خدمات آموزشی به شکل مناسبی به دانش آموزان روستایی ارائه نشود و همین مسئله موجب مهاجرات روستاییان به شهرهای بزرگ شده است؛ ضمن اینکه همین مهاجرات و افزایش جمعیت شهرهای بزرگ و حاشیه نشینی نیز خود به آمار کودکان بازمانده از تحصیل دامن می‎‌زند.

جذب شده‌‎ها در گروهک‌‎های تروریستی عمدتا از افراد کم سواد بوده‎‌اند

وی، افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل را نوعی تهدید دانست و گفت: مسئولان کشور باید توجه داشته باشند که جوانان و کودکان استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان نیاز به حمایت و مراقبت دارند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: لطمات و هزینه‌‎هایی که افراد بی سواد برای منطقه داشتند به هیچ عنوان در افراد تحصیل کرده سراغ نداریم و در بررسی مشخص شد که جذب شده‌‎ها در گروهک‌های تروریستی اغلب از افراد کم سواد و بی سواد هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet