هدر موبایل
1388/06/21 12:17:00
سرویس سیاسی
بروجردی با اشاره به درخواست اتحادیه اروپا برای مذاکره سریع با ایران تاکید کرد:

بسته پیشنهادی ایران، فرصتی تاریخی برای اروپا

**"علاء الدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: درخواست گفتگوی سریع از سوی ۱+۵ نشان دهنده "منطقی بودن" پیشنهادات ایران در بسته پیشنهادی است.

وی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت و در پاسخ به این سوال که علت درخواست مذاکره سریع با تهران پس از مشاهده بسته پیشنهادی از سوی خاویر سولانا و نمایندگان 1+5 چیست؟ اظهار داشت: اصل درخواست برای مذاکره سریع با تهران نشان دهنده منطقی بودن پیشنهادات تهران به 1+5 است.

وی افزود: با توجه به اینکه مذاکره تنها راه پیش روی 1+5 در برخورد با فعالیت هسته‌ای ایران می‌باشد لذا بنظر می‌رسد اتحادیه اروپا و 1+5 می‌خواهند فرصت تاریخی را از دست ندهند و مذاکرات هسته‌ای بر مبنای اصول شناخته شده را ادامه دهند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی در پاسخ به این سوال که پیش از این قرار بود تا این گفتگوها در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل که در نیویورک برپا می‌شود صورت گیرد از نظر شما اتفاق خاصی رخ داده که 1+5 و سولانا پس از مشاهده بسته پیشنهادی خواستار ملاقات و گفتگوی سریع با تهران شده‌‌اند اظهار داشت: انجام گفتگو، تفاهمی است و برمبنای نظرات طرفین و اشتراکاتی که حاصل خواهد شد صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اصل موضوع اینست که گفتگو در خصوص پیشنهادات ایران به 1+5 هر چه سریع‌تر انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet