انتخابات ریاست جمهوری
1397/07/16 14:43:09
سرویس اقتصادی
بهرام نیا:

بنزین سه نرخی می شود؟

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت:سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد و حتی ممکن است سه نرخی شود.
بنزین سه نرخی می شود؟ رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت:سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد و حتی ممکن است سه نرخی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108817790581.jpg بنزین,سه,نرخی,می,شود؟ Icana

حسن بهرام نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال دو نرخی شدن بنزین، گفت: صحبتی درباره دو نرخی شدن بنزین از سوی وزارت نفت با کمیسیون انرژی نشده، اما با توجه به شرایط موجود دو نرخی شدن بنزین دور از انتظار نیست.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر واردات بنزین در کشور زیاد است، افزود: از سویی اختلاف قیمت بنزین با کشورهای همسایه قابل توجه بوده و قاچاق سوخت نیز در مقایسه با سال گذشته رقم بالایی را نشان می دهد که باید آن را مدیریت کرد.

بیشتر بخوانید

سهمیه بنزین بین ۶۰ تا ۱۰۰ لیتر است/نرخ دوم بیش از ۱۵۰۰ تومان است

دولت به جای سهمیه بندی گلوگاه های قاچاق سوخت را ببندد

سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد

سهمیه بندی تاکتیکی برای کنترل مصرف سوخت

چگونه سوخت سهمیه بندی می شود؟

نرخ سوخت پلکانی می شود؟​

افرادی که وسایط نقیله بیشتری دارند، باید هزینه آن را پرداخت کنند

وی ادامه داد: یکی از راه های مدیریت دو نرخی کردن و استفاده از کارت سوخت است که با توجه به شرایط موجود سهمیه بندی بنزین و استفاده از کارت سوخت راهکار منطقی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افرادی که وسایط نقیله بیشتری داشته و تمول مالی آنها بیشتر است باید هزینه آن را پرداخت کنند، اظهار داشت: اگر افراد می خواهند از امکانات بیشتری بهره مند شوند به ازای میزان بهره مندی بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد

وی افزود: سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد هرچند در قانون برنامه پنجم توسعه به دولت این اجازه داده شده بود اما با توجه به ورود به برنامه ششم توسعه این موضوع به مصوبه مجلس نیاز دارد.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز میزان سهمیه بندی مشخص و اصل سهمیه بندی قطعی نشده است، تصریح کرد: ممکن است حتی بنزین سه نرخی شود که در شرایط کنونی سهمیه بندی راهکار مناسبی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet