خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/21 13:20:00
سرویس فرهنگی
نماینده سمیرم تاکید کرد

ساماندهی امور فرهنگی، مهمترین اولویت وزیر جدید ارشاد

**عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ساماندهی امور فرهنگی را مهمترین اولویت وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

"بهروز جعفری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه ساماندهی امور فرهنگی مهمترین اولویت کاری وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: البته دکتر حسینی  اعلام کرده بودند که در مورد این موضوع جلسات مکرری را با دفتر مقام معظم رهبری داشته و دارد.

جعفری همچنین ارائه لایحه نظام جامع اطلاع رسانی به مجلس را از دیگر اولویت‌های وزارتخانه مذکور در دولت دهم ذکر کرد.

نماینده سمیرم توزیع یارانه‌های بخش فرهنگ را نیز از دیگر اولویت‌های بخش فرهنگ دانست و یادآور شد: یارانه‌ها در بخش کتاب روند مطلوبی ندارد. هر چند تغییراتی بوجود آمد و آن را به سمت فاز مصرف سوق دادند اما ناشرین کتاب و مولفین از وضعیت یارانه‌ها در بخش کتاب ناراضی هستند زیرا معیارهای خاصی برای توزیع یارانه‌ها برای روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی و استانی وجود ندارد.

وی افزود: تمرکز زدایی از بخش فرهنگ نیز از مهمترین اولویت‌ها می‌باشد زیرا عمده فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا در تهران متمرکز است و یا در مراکز استان‌ها.

جعفری با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی بطور مساوی در سطح کشور پخش نیستند، تصریح کرد: این وزارتخانه در مناطق و شهرهای محروم فعالیت چندانی ندارند و یا در برخی مناطق اصلا وجود ندارد.

نماینده مردم سمیرم با اشاره به طرح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد خانه‌های فرهنگ روستایی، خاطرنشان کرد: این طرح بسیار خوبی است؛ شاید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این طریق بتواند در مناطق روستاها و محروم حضور پیدا کند.

وی بیمه هنرمندان را نیز از دیگر اولویت‌های بخش فرهنگ برشمرد و گفت: این موضوع بارها مورد بررسی قرار گرفته است اما هنوز هنرمندان کشور از بیمه جامعی برخوردار نیستند.

وی یادآور شد: همه کسانی که در حوزه فرهنگ فعالیت می‌کنند تقریبا از وضعیت خود گله دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی عملکرد دولت نهم را در بخش سینما مثبت ارزیابی کرد و گفت: به عقیده من مردم در دولت نهم با سینما صلح کردند اما تولید فیلم‌های ارزشی از نظر کمی در دولت دهم باید بالاتر برود.

وی افزود: سینما یک هنر زنده است و با توجه به هجمه‌های فرهنگی بخصوص فیلم‌هایی که طی چند سال اخیر علیه نظام ساخته شده است، دولت باید فعالیت دو چندانی نسبت به قبل داشته باشد.

جعفری تصریح کرد: مسایلی که اکنون در جامعه تحت عنوان پوچ گرایی، شیطان پرستی و خرافه پرستی مطرح است باید در طرح ساماندهی فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: البته لازم است دولت و مجلس به بخش فرهنگ اعتبار بیشتری اختصاص دهند تا آنچه که مورد نظر ماست بتواند تحقق یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet